आज :

जासुसी गर्ने अमेरिकी पत्रकार इभानमाथि रुसले मुद्दा चलाइने

  • अनलाइन डबली

काठमाडौँ । जासुसीको आरोपमा रुसमा रुसमा गिरफ्तार भएका पत्रकार इभान गेर्शकोविचलाई मुद्दा चलाइने भएको छ ।

रुसी अभियोजक जनरलको कार्यालयले गेर्शकोविचलाई पहिलो पटक हिरासतमा राखेको एक वर्षभन्दा बढी समयपछि अभियोग लगाइएको बताएको छ । दोषी प्रमाणित भएमा उनलाई २० वर्षको जेल सजाय हुनेछ । यद्यपि गेर्शकोविच, अमेरिकी सरकार र उनका कर्मचारीले उनीमाथि लगाइएको आरोप अस्वीकार गरेका छन् ।

गेर्शकोविचको गिरफ्तारीको दुई हप्ता पछि, अमेरिकी विदेश मन्त्रालयले यसलाई गलत नजरबन्दी भनेर प्रतिक्रिया दिएको थियो । रुसी अभियोजकहरूले देशको संघीय सुरक्षा सेवा (एफएसबी) ले कागजातहरू जाँच गरेको बताए । यस अवधिमा गेर्शकोविच सीआईएको निर्देशनमा काम गरिरहेको पत्ता लागेको रुसले बताएको छ ।

यसबारे प्रतिक्रिया दिँदै अमेरिकी विदेश मन्त्रालयका प्रवक्ता म्याथ्यु मिलरले गेर्शकोविचमाथि लगाइएको आरोप निराधार रहेको बताएका छन् ।

पक्राउपछि ३२ वर्षीय अमेरिकी पत्रकारलाई मस्कोको कुख्यात लेफोर्टोभो जेलमा राखिएको छ । विदेश मन्त्रालयका एक अधिकारीले बिहीबार इभान गेर्शकोभिचको हिरासत र अनुसन्धान प्रक्रिया समाप्त भएको जानकारी दिए । तर, यस विषयमा रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले गेर्शकोविचलाई रिहा गर्न अमेरिकासँग सम्झौता गर्न सकिने बताएका थिए ।

बढ्दो तनावका बीच रुसले धेरै अमेरिकीहरूलाई हिरासतमा लिएको छ। गत वर्ष जुनमा रुसी-अमेरिकी पत्रकार आल्सु कुर्मासेवालाई हिरासतमा लिइएको थियो । ब्यालेरिना केसेनिया क्यारोलिनालाई जनवरीमा हिरासतमा राखिएको थियो ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal