आज :

आजदेखि कोरोनाविरुद्धको भेरोसेल खोप लगाउन सुरु

काठमाडौं । आजदेखि कोरोनाविरुद्धको भेरोसेल खोप लगाउन सुरु गर्न लागिएको छ । चीन सरकारले अनुदानमा दिएको खोप काठमाडौं उपत्यकामा ६० देखि ६४ र उपत्यका बाहिर ६२ देखि ६४ वर्ष उमेर समूहकालाई लगाउन थालिएको हो ।

स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालय अन्तर्गतको परिवोर कल्याण महाशाखा, खोप शाखा प्रमुख डाक्टर झलक गौतमका अनुसार खोपको उपलब्धताका आधारमा खोप दिन लागिएको छ । ६० देखि ६४ वर्ष उमेर समूहका नागरिक आठ लाख ५४ हजार रहेकाले खोपको दोस्रो मात्रा नपुग्ने देखिएको गौतमले बताए ।

हिमाली जिल्लाका तिब्बतसँग सीमा जोडिएका पालिकामा भने १८ वर्षदेखि माथिका सबैलाई खोप लगाइने छ । हिमाली क्षेत्रमा पटक–पटक खोप पुर्याउन गाह्रो हुने भएकाले १८ वर्ष माथिकालाई नै खोप लगाइने गौतमले जानकारी दिए । खोप लगाउन जाँदा उमेर खुल्ने प्रमाणपत्र लिएर केन्द्रमा जान समेत आग्रह गौतमले आग्रह गरे ।

पहिलो र दोस्रो चरणमा गरी चीनले नेपाललाई अनुदानमा १८ लाख डोज खोप दिएको छ ।

यसअघि चीन र भारतले अनुदानमा दिएको र खरिद गरेको खोप लगाइएको थियो । जेष्ठ नागरिकलाई पहिलो खोप लगाइएको थियो भने दोस्रो चरणको खोप दिन सकिएको छैन । भारतबाट खोप नआएकोले दोस्रो चरणको डोज दिन नसकिएको सरकारले बताउँदै आएको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal