आज :

सर्वोच्च अदालतको पूर्ण बैठक बस्दै, संवैधानिक इजलास गठनसम्बन्धी नियमावली संशोधनको प्रस्ताव

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतमो पूर्ण बैठक बस्दैछ । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमसेर जबराले आज पूर्ण बैठक बोलाएका हुन् । प्रतिनिधिसभा विघटनको मुद्धामा परेका रिटमाथि सुनुवाई गर्न गठन भएको संवैधानिक इजलास विघटन भएपछि सर्वोच्चको पूर्ण बैठक बस्न लागेको छ ।

सर्वोच्च अदालतका सहायक प्रवक्ता देवेन्द्र ढकालका अनुसार आजको बैठकमा २० न्यायाधीश सहभागी हुनेछन् । कोभिडबाट संकुचन भएको सेवा प्रवाह व्यवस्थित गर्ने कुरा मुख्य एजेण्डा भएको बताइएको छ । तर, आज संवैधानिक इजलासको एजेण्डाले प्राथमिकता पाउने बताइएको छ ।

बैठकमा संवैधानिक इजलास गठनसम्बन्धी नियमावली संशोधनको विषय प्रवेश पाउने बताइएको छ । बुधबार प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा र सर्वोच्च अदालत बार एशोसिशनका पदाधिकारीबीच संवैधानिक इजलास सञ्चालनसम्बन्धी नियमावली संशोधन लगायतबारे भएको सहमति भएको थियो ।

संवैधानिक इजलास गठनपछि विवाद भएपछि हालै वरिष्ठतम न्यायाधीश रहनेगरि नियमावली संशोधनमा सहमति भएको थियो । उक्त सहमति अनुसार नियमावली संशोधनको प्रक्रिया फूल कोर्टबाट अघि बढ्नेछ । अहिले प्रधानन्यायाधीशले मन परेको न्यायाधीशलाई छानेर संवैधानिक इजलास गठन गर्न पाउने व्यवस्था छ । तर, त्यसले विवाद उत्पन्न भएपछि प्रधानन्यायाधीशले नियमावली संशोधन गर्न तयार भएका थिए ।

त्यसैगरी आजको बैठकमा कोरोनाका कारण सार्वजनिक सरोकारका रिट निवेदन, र थुनावा रहेका निवेदनहरुको सुनुवाइ गरिरहेको छ । निषेधाज्ञा लम्बिँदै जाँदा अदालतले सेवा प्रवाहलाई व्यवस्थित गर्नेबारे छलफलका बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal