आज :

नेपालमा कोरोना जित्नेको संख्या बढ्दै, आज थप ६ हजार ६४८ जना संक्रमणमुक्त

काठमाडौँ । नेपालमा कोरोना भाइरस जित्नेको संख्या बढिरहेको छ । केही दिनदेखि संक्रमण दर घट्दै गएको भने निको हुने दर बढिरहेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा ६ हजार ६४८ जना कोरोना संक्रमणमुक्त भएर सामान्य जीवनमा फर्किएका छन् ।

आइबारसम्म आउँदा निको हुने दर ७४.६ प्रतिशत रहेको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा जागेश्वर गौतमले जानकारी दिए । उनकाअनुसार संक्रमितमध्ये देशभर १ हजार ३१३ जना आईसीयूमा र ३८० जना भेन्टिलेटरमा उपचाररत रहेका छन् ।

कोरोनाको दोस्रो लहरसँगै उच्च बिन्दुमा पुगेको संक्रमण आइतबारसम्म आउँदा निको हुने भन्दा कही बढी मात्रै रहेको । मन्त्रालयका अनुसार आइतबार थप ७ हजार ३६८ जनामा कोरोनाभाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । पीसीआर विधिबाट ७ हजार ३१६ र एन्टिजेन विधिबाट ५२ जना गरी जम्मा ७ हजार ३६८ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको हो ।

आज पनि सबैभन्दा धेरै काठमाडौँ उपत्यकामा २ हजार ६०९ जना संक्रमित भएका छन् । जसमा काठमाडौंमा १ हजार ८८१, भक्तपुरमा २९२ र ललितपुरमा ४३६ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको प्रवक्ता गौतमले जानकारी दिए । हाल देशभर १ लाख १० हजार २६३ जना सक्रिय संक्रमित रहेका छन् ।

त्यसैगरी २ सय भन्दा माथि पुगेको मृत्युदर पनि घटेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार आइतबार १४५ जनाको ज्यान गएको छ । यो केही दिनयताकै कम हो । यसअघि शनिबार १८७ जनाको ज्यान गएको थियो भने २०३ जनाले ज्यान गुमाएका थिए ।

त्यस्तै, विहीबार २१४ जना संक्रमितले ज्यान गुमाएका थिए । सोही दिन बिहीबार ८ हजार ९६० जनामा संक्रमण पुष्टि भएको थियो । त्यसको अघिल्लो दिन बुधबार ९ हजार ३०५ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको थियो भने १६८ जनाले ज्यान गुमाएका थिए ।

केही दिन पहिलासम्म परीक्षण गरिएको नमूनामध्ये आधाजति संक्रमित भेटिन्थे भने आज त्यो घटेर ३७.४ प्रतिशत पुगेको छ ।

  • फाइल फाेटाे

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal