News Portal

 • उत्तर कोरियाले भन्यो – अहिलेकै अवस्थामा अमेरिकासँग वार्ता हुँदैन 

  डबली संवाददाता२०७७ चैत्र ६ गते
  ३६३ पटक

  काठमाडौं । उत्तर कोरियाले अहिलेकै अवस्थामा अमेरिकासँग वार्ता नगर्ने बताएको छ । अमेरिकाले वार्ताको कुरा चलाइरहेको बेला उत्तर कोरियाले वार्ताका लागि अमेरिकाले गरेका सबै प्रयासहरुलाई असफल पार्ने जनाएको छ ।

  उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनकी बहिनीले अमेरिकाको आलोचना गरेलगत्तै उत्तर कोरियाको यस्तो प्रतिक्रिया आएको हो अन्तर्राष्ट्रिय संचारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । किमकी बहिनी किम यो जोङले आफ्नो मुलुकप्रतिको नीति सार्वजनिक गर्न अमेरिकासँग माग गरेकी थिइन् ।

  आफ्नो देशप्रति अमेरिकी व्यवहारले सम्बन्ध सुधार भन्दा पनि विग्रह ल्याउने भूमिका खेलेको जोङको आरोप लगाएकी थिइन् । उनले अमेरिकाले दक्षिण कोरियासँग संयुक्त सै न्य अभ्यास गरेर आफ्नो देशमाथि हमलाको प्रयास गरेको आरोप समेत लगाएकी थिइन् ।

  अमेरिकाले भने उत्तरको सो कदमलाई शत्रुतापूर्ण नीति भएको टिप्पणी गरेको छ । अमेरिकी विदेश सचिव एन्टोनी ब्लिन्केनले भने उत्तर कोरियामाथि कुटनीतिक दवाव जारी राख्ने बताए । सचिव एन्टोनीले उत्तरसँग पुनः वार्ताका लागि आफू तयार रहेकोसमेत बताए  ।

  अमेरिकाको यस्तो भनाईप्रति उत्तर कोरियाका विदेशमन्त्री चो छोरा हुवाले वार्ताको प्रस्ताव झुक्याउने चालबाजीमात्र भएको टिप्पणी बताएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्