आज :

(नेकपा)को स्थायी समिति बैठक आज बस्दै, ओली सहभागी हुन्छन् ? 

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)को स्थायी कमिटी बैठक आज बस्दैछ । सहमतिको प्रयास गर्ने भन्दै स्थगित बैठक दिउँसो १ बजेलाई बोलाइएको छ ।

बैठक पूर्वसन्यधामा अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले निकै दौडधुप गरेका थिए । शनिबार विहानैदेखि सुरु गरेको भेटघाट र छलफल रातिसम्म चलेको थियो । विहानै प्रचण्ड निवासमा पुगेका ओली गृहमन्त्री बादल र राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई समेत भेटेका थिए । भेटमा ओलीले प्रचण्डले पेश गरेको प्रस्ताव फिर्ता लिनुपर्ने माग राखेका थिए ।

खुमलटारमा भएको छलफलमा प्रचण्डले प्रस्ताव फिर्ता नलिने अडान दोहोर्याएका थिए । ओलीले अध्यादेश फिर्ता गर्ने सहमति जनाएपनि अहिलेसम्म कुनै प्रक्रिया थालेका छैनन् । ओलीले अध्यादेशलाई प्रचण्डको प्रस्ताव फिर्ता गराउने हतियार बनाएका छन् ।

ओलीले अहिले आफू निकट स्थायी समिति सदस्यलाई बोलुवाटार बोलाएका छन् । ओली निकट केही स्थायी समिति सदस्य विहानै बालुवाटार पुगिसकेको बताइएको छ । उनीहरुसँग आजको बैठकमा कसरी पेस हुने र बैठकमा सहभागी हुने वा नहुने भन्नेमा ओलीले छलफल गर्ने स्रोतले बतायो ।

कात्तिक २८ गतेको सचिवालय बैठकमा अध्यक्ष प्रचण्डले ओलीमाथि गम्भीर आरोप लगाउँदै राजनीतिक प्रस्ताव पेस गरेका थिए । ओलीले मंसिर १३ गतेको बैठकमा ओलीले फेरि प्रचण्डमाथि गम्भीर आरोपसहित प्रत्युत्तर दिएका थिए । अध्यक्षद्वयले एकअर्कालाई गम्भीर आरोप लगाउँदै प्रस्ताव पेस गरेपछि नेकपाभित्रको विवाद थप चर्केको छ । तर, दुवै अध्यक्षबीच संवाद र छलफलमार्फत पार्टीभित्रको विवाद समाधान गर्ने प्रयासहरु भइरहेको नेताहरुले बताएका छन्।

ओलीलाई बैठकमै गएर फेस गर्न सुझाव बढिरहेको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal