आज :

संवैधानिक परिषदको बैठक बस्दै, प्रचण्ड-नेपाल समूहको आपत्ति

काठमाडौं । संवैधानिक परिषदको बैठक बस्दैछ । प्रधानमन्त्री केपी ओलीले आज बिहानका लागि संवैधानिक परिषद्को बैठक बोलाएका छन् । आइतबार बोलाइएको बैठकमा प्रमुख प्रतिपक्ष नेपाली काँग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवा र सभामुख अग्नी सापकोटा अनुपस्थित भएपछि स्थगित भएको थियो ।

बैठकमा सापकोटा र देउवा सहभागी नभएपछि प्रधानमन्त्री ओली, प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशम्शेर जबरा र राष्ट्रियसभा अध्यक्ष गणेश तिमल्सिनाबीच अनौपचारिक कुराकानीमै समित भएको थियो ।

पार्टीसँग कुनै सल्लाह नगरी बैठक बोलाइएको भन्दै पार्टीका कार्यकारी अध्यक्ष प्रचण्ड र वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले आपत्ति जनाएका छन् । पार्टी स्थायी कमिटी बैठक बसिरहेका समयमा पार्टीसँग कुनै सल्लाह नै नगरी संवैधानिक निकायहरुमा राजनीतिक नियुक्ति गर्न खोजिएको भन्दै प्रचण्डले आपत्ति जनाएको एक नेताले बताए ।

प्रधानमन्त्रीले रिक्त रहेको अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोग, निर्वाचन आयोग लगायत आयोगहरुमा ४५ पदमा नियुक्त गर्न खोजिरहेका छन् । ती पदहरुमा संवैधानिक नियुक्ति गर्ने विषयमै प्रधानमन्त्री ओलीले प्रतिपक्षी कांग्रेस सभापति देउवासँग पटक पटक छलफल गरिसकेको बताइएको छ ।

प्रधानमन्त्री ओली र सभापति देउवाबीच मंसिर २७ मा दुई नेताबीच भागबण्डा मिलिसकेको बताइएको छ । पार्टीसँग सल्लाह नै नगरी प्रतिपक्षसँग भागबण्डा गरेर संवैधानिक नियुक्त गर्न खोजेको भन्दै प्रधानमन्त्री ओलीको पार्टीभित्रैबाट आलोचना भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal