आज :

ओली-प्रचण्डको एकता केन्द्रमा देश र जनता छैन, दीर्घकालसम्म जाँदैनः विप्लव

काठमाडौं । नेपला कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव विप्लवले तत्कालिन नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रको एकता स‍त्ता स्वार्थको लागि मात्र‍ै भएकोले दीर्घकालसम्म नजाने बताएका छन् । विप्लवले एक अन्तरवार्तामा सुस्पष्ट विचार र दृष्टिकोणमा केन्द्रीत नभएका एकता र सहकार्यहरु टिकाउन नहुने बताए ।

विप्लवले सत्तारुढ (नेकपा)को एकता कुनै विचार तथा नीतिमा भन्दा पनि अस्तित्व संकटले ल्याएको बाध्यात्मक परिस्थितिको परिणाम भएको बताए । (नेकपा)का अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली र प्रचण्डको सत्तामा पुग्नुपर्छ भन्ने आकांक्षाले एकता भएको बताए । ओली र प्रचण्डको एकताको केन्द्रमा देश र जनता नभएको भन्दै विप्लवले आआफ्नो समूहको संरक्षण गर्ने र जसरी पनि सत्तामा पुग्ने रहेको बताए ।

विप्लवले अन्तरवार्ताको क्रममा भने, ”यो विषयमा हामीले पहिले नै भनेका छौँ । केपी र प्रचण्डजीहरू मिलेर नेपालमा नयाँ सुरुआत भयो भनेर एकदम ठूलो हल्ला गर्नुभयो । राष्ट्रिय सभागृहबाट हामीलाई समेत एकतामा ल्याउने र सँगै जानुपर्दछ भन्नुभयो । हामीले के भन्यौँ भने एउटा सुस्पष्ट विचार र दृष्टिकोणमा केन्द्रित नभएका एकता र सहकार्यहरू टिकाउ हुँदैनन् र त्यसले झन् ठूला समस्या लिएर आउँछ भनेका थियौँ । दोस्रो कुरा, केपी–प्रचण्डको एकता कुनै विचार तथा नीतिमा भन्दा पनि अस्तित्व सङ्कटले ल्याइदिएको बाध्यात्मक परिस्थितिको परिणाम थियो । उता काङ्ग्रेस एक ढङ्गले आइरहेको र अरू पार्टीहरूको एउटा बनेको अवस्थामा प्रचण्डहरू र केपीहरूले पनि सत्तामा पुग्नुपर्दछ भन्ने आशङ्क्षा राखेको अवस्थामा कतापट्टि गठबन्धन गरेर आफ्नो शक्तिलाई उठाउन सकिन्छ ? कम्तीमा अस्थायी रूपमा भए पनि केन्द्रमा पुग्ने भन्ने मनस्थितिले यस्तो एकता बनेको थियो । त्यो एकताको केन्द्रमा देश र जनताका पक्षमा केही गर्ने भन्दा पनि जसरी पनि सत्तामा पुग्ने र आफ्नो स्वार्थ पूरा गर्ने, आआफ्नो समूहको संरक्षण गर्ने र जसरी पनि केन्द्रमा पुग्ने देखिन्थ्यो ।”

(नेकपा) भित्र त्यागभन्दा पनि अवसरको खोजी मात्रै रहेकोले एकता दीर्घकालसम्म जाने भन्ने नै नभएको विप्लवले बताए । उनले (नेकपा)भित्र एउटा अन्तरविरोध आउँछ भन्ने आफूहरुले भनेको र अहिले आएको बताए । ”उहाँहरूको अन्तरविरोधले राज्यकै चरित्र देखाउँछ व्यवस्थाकै चरित्र देखाउँछ । यो व्यवस्थामा जनताको व्यवस्था निर्माण गर्ने, जनताको स्वाधीनता सुनिश्चित गर्ने दृष्टिकोण छैन । यो व्यवस्थाको केन्द्रमा पुग्नु भनेको सुविधा पाउन र अवसर लुट्न पुग्ने हो भन्ने चिन्तनले काम गरेपछि यो अन्तरविरोध त स्वतः आउँछ नि ! एउटा रमाइलो कुरा के छ भने सत्तामा बसेका त बसेका भैहाले, अरू पार्टीको पनि जनताको जीवन र भविष्य निर्माण गर्नेभन्दा पनि व्यक्तिगत खिचातानी र स्वार्थमा अल्झिएको अवस्था छ” विप्लवले अन्तरवार्ताको क्रममा भनेका छन्।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal