News Portal

आज २९औँ अन्तर्राष्ट्रिय अपाङ्ग दिवस, विविध कार्यक्रम गरी मनाइँदै

डबली संवाददाता२०७७ मंसिर १८ गते
६६ पटक

काठमाडौँ । आज विविध कार्यक्रम गरी २९औँ अन्तर्राष्ट्रिय अपाङ्ग दिवस मनाइँदैछ । यो वर्षको दिवसको नारा ‘कोभिड–१९ पश्चात्को उत्कृष्ट पुनरागमनको सुनिश्चितता : अपाङ्गता भएका व्यक्तिको पहुँच र दिगो विकासका लागि हामी सबैको प्रतिबद्धता’ रहेको छ । यो नारासहित नेपालमा दिवस मनाइँदैछ ।

बालबालिका तथा ज्येष्ठ नागरिक मन्त्रालय र राष्ट्रिय अपाङ्ग महासङ्घले आयोजनाले कोरोना भाइरस सङ्क्रमण महामारीका कारण ४० प्रतिशत अपाङ्गता भएका व्यक्तिले रोजगारी गुमाएको जानकारी दिँदै उनीहरुको रोजगारी सुनिश्चिताका लागि जोड दिइएको छ ।

महासङ्घका अध्यक्ष मित्रलाल शर्माले निजामती सेवामा कायम पाँच प्रतिशत अपाङ्गता भएका व्यक्तिको सहभागितालाई संसद्मा विचाराधीन निजामती कर्मचारी विधेयकबाट हटाइएको भन्दै आलोचना विरोध जनाए । उनले अपांङको सहज जीवनयापन र सहभागिताका लागि नीतिगत रुपमा वकालतलगायत विभिन्न कार्यक्रम गरी अन्तरराष्ट्रिय दिवस मनाइने बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्