News Portal

 • केपी-प्रचण्डलाई मिलाउन चिनियाँ राजदूत यान्छी फेरि सक्रिय, ओलीसँग पहिलो भेट 

  डबली संवाददाता२०७७ मंसिर ३ गते
  २३७ पटक

  काठमाडौं । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) को विवाद उत्कर्षमा पुगेको बेला चिनियाँ राजदूत हाउ यान्छी सक्रिय भएकी छन् । यसअघि फुटको डिलमा पुगेको बेला यान्छीले दुबै अध्यक्ष र अन्य नेताहरुसँग भेटेर मिलाएकी थिइन् ।

  आज फेरि बस्ने सचिवालय बैठक के हुने भन्नेबारे अन्यौल भएको बेला यान्छीले प्रधानमन्त्री तथा पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँग भेट गरेको बताइएको छ । स्रोतहरुका अनुसार मंगलबार साँझ यान्छीले ओलीलाई भेटेकी हुन् । ओली र यान्छीबीच करिब डेढ घण्टा कुराकानी भएको बताइएको छ ।

  आजै अर्का अध्यक्ष प्रचण्डसँग भेटवार्ता गर्ने तयारी रहेको बताइएको  छ । तर प्रचण्डले बैठक भन्दा अघि भेट्न नचाहेको बताइएको छ । चीनले (नेकपा) विभाजन नहोस् भन्ने चाहेका कारण विवाद उत्कर्षमा पुग्दा चिनियाँ नेतृत्व सक्रिय हुँदै आएको थियो । राजदूत यान्छी गत बैशाख र असारमा विवाद उत्कर्षमा पुग्दा सक्रिय भएकी थिइन् ।

  यसअघि एकपटक चिनियाँ राष्ट्रपति सी चिनफिङले समकक्षी विद्यादेवी भण्डारीसँग लामो टेलिफोन वार्ता गरेर (नेकपा) फुट्नबाट रोक्न भण्डारीलाई सुझाव दिएका थिए । राष्ट्रपति भण्डारीले प्रधानमन्त्री ओली र प्रचण्डलाई भेट्न बोलाएर सीको सन्देश सुनाएकी थिइन् । सीले फुट्ने बेला नभएर जुटेर कोरोनाविरुद्ध लड्ने बेला भएको बताएका थिए ।

  (नेकपा) विवाद मिलाउन राष्ट्रपति भण्डारी आफै सक्रिय हुँदै आएकी छन् । बैठक सार्न ओलीको प्रस्ताव अस्वीकार गरेपछि मंगलबार साँझ प्रचण्डलाई शिलतनिवासमै बोलाएर मिलेर जान भनेकी थिइन् ।

  • फाइल फोटो
  प्रतिकृया दिनुहोस्