आज :

अब बालुवाटार जाँदिनः प्रचण्ड

काठमाडौं । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) भित्र देखा परेको विवाद समाधान हुने कुनै छाट देखिएको छैन । दुबै अध्यक्षबीच विहीबार बालुवाटरमा भएको छलफलमा पनि कुनै सहमित नभएपछि विवाद झनै बढ्ने नेताहरुले बताएका छन् ।

विहीबार अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई भेट्न कार्यकारी अध्यक्ष बालुवाटार पुगेका थिए । ओली र प्रचण्डबीच विहीबारको छलफलबाट कुनै सहमित हुने नेताहरुले अपेक्षा गरेका थिए तर दुबै अध्यक्ष आआफ्नै अडानमा रहे ।

स्रोताका अनुसार कार्यकारी अध्यक्ष प्रचण्डले पार्टीमा देखा परेको विवाद बैठकबाटै हल गर्नुपर्ने भन्दै सचिवालय र स्थायी समिति बैठक बोलाउन प्रस्ताव राखेका थिए । तर ओलीले तत्काल बैठक बस्नुको औचित्य नभएको बताएपछि छलफल सकारात्मक बन्न सकेन ।

”अध्यक्ष कमरेडले पार्टीभित्र देखिएका समस्या हल गर्न पार्टीको सचिवालय र स्थायी समिति बैठकबाटै समाधान खोजौं भन्नुभयो तर ओली कमरेडले अस्वीकार गर्नभयो । उहाँले बैठकबाट समाधान ख‍ोज्ने भन्दापनि विवादलाई बढाउन चाहेको देखिएको छ, प्रदेश नं. १ कार्यकर्तालाई दिएको निर्देशनले त्यही भन्छ” प्रचण्ड निकट एक नेताले भने ।

ती नेताका अनुसार अध्यक्ष प्रचण्डले पार्टीभित्रको विवाद समाधान गर्न ओली तयार नभएको बताएका छन् । अब गम्भीर छलफल नगर्ने भए आफू बालुवाटार नजाने प्रचण्डले बताएका छन् । विहीबार बालुवाटारबाट फर्केपछि आफ‍ू निकट केही नेताहरुसँगको छलफलमा प्रचण्डले सो कुरा बताएका हुन् ।

सरकारका पछिल्ला निर्णय र भेटले गर्दा प्रचण्ड-नेता माधव कुमार नेपाल समूह र ओलीबीचको दूर बढेको छ । अझ १ नम्बर प्रदेशका नेताहरुलाई ‘जुम’ भेलामा ओलीले ‘जबज’लाई अघि बढाउन दिएको निर्देशन दिएपछि त झन प्रचण्ड-नेपाल झस्किएका छन् ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal