News Portal

 • नेपालमा कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या हजार नाघ्यो, १ लाख ७८ हजार ६१४ जना संक्रमित

  डबली संवाददाता२०७७ कात्तिक १८ गते
  १८६ पटक

  काठमाडौं । नेपालमा कोरोना भाइरस संक्रमणबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या हजार नाघेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले मंगलबार थप २० जनाको ज्यान गएको जानकारी दिएको छ । योसँगै नेपालमा कोरोनाका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १ हजार ४ पुगेको छ ।

  त्यसैगरी मंगलबार थप ३ हजार ११४ जनामा कोरोनाभाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ । मन्त्रालका अनुसार ११ हजार १६६ जनाको पीसीआर परीक्षण गर्दा १ हजार २४७ जना महिला र १ हजार ८६७ जना पुरुषलाई संक्रमण पुष्टि भएको हो ।

  मंगलबार नयाँ थप भएसँगै नेपालमा कुल संक्रमितको संख्या १ लाख ७८ हजार ६१४ पुगेको छ । आज काठमाडौंं उपत्यकामा संक्रमित संख्यामा कमी आएको छ । मन्त्रालयका अनुसार काठमाडौँ उपत्यकामा मात्र १ हजार ४६८ जना संक्रमित थपिएका छन् । यसमध्ये ६४९ जना महिला र ८१९ जना पुरुष रहेका छन् ।

  पछिल्लो २४ घण्टामा ३ हजार १४२ जना कोरोनामुक्त भएर घर फर्किएका छन् । योसँगै कुल निको हुनेको संख्या १ लाख ४१ हजार १३४ पुगेको छ । मंगलबारसम्म ३७ हजार ४७६ जना सक्रिय संक्रमित रहेका छन् ।

  नेपालमा निको हुने दर ७८.६ प्रतिशत रहेको छ । नेपाल पीसीआर परीक्षणमध्ये संक्रमण दर १२.१ प्रतिशत रहेको छ भने पोजेटिभमध्ये मृत्यु दर ०.६ प्रतिशत रहेको छ । हाल ३० हजार ६९४ जना संक्रमित होम आइसोलेसनमा छन् भने ३७२ जना आईसीयू र ६८ जना भेन्टिलेटरमा छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्