News Portal

 • सरिता गिरीलाई देशद्रोही भन्दै कारवाही गर्ने बहिर्गमित जनमुक्ति सेनाको चेतावनी

  डबली संवाददाता२०७७ जेठ ७ गते
  १८४६ पटक

  काठमाडौं । बहिर्गमित जनमुक्ति सेना नेपालले जनता समाजवादी पार्टीकी नेतृ सरिता गिरीलाई देशद्रोही भन्दै कारवाही गर्ने चेतावनी दिएको छ । संगठनले गिरीले नेपाली भाषा हिन्दी भएको र भारतलाई नसोधी नेपालको नक्सा सार्वजनिक गर्न नहुने अभिव्यक्तिलाई राष्ट्रहित विपरित भएको भन्दै बहिर्गमित जनमुक्ति सेनाले आपत्ति जनाउँदै सच्चाउन भनेको थियो ।

  सांसद गिरीले संसद बैठकमा सरकारको नीति तथा कार्यक्रममाथि बोल्दै भारतसँग नसोधी लिम्पियाधुरा, लिपुलेक–कालापानीसहितको भूमि समेटर नयाँ नक्सा जारी गर्न नहुने बताएकी थिइन् । उक्त भनाईको चौतर्फी विरोध भइरहेकै बेला गिरीले बैशाख ५ गते फेसबुकमा नेपालको भाषा हिन्दी हो भनेर पोष्ट गरेकी थिइन् ।

  उक्त भनाई नेपालको राष्ट्रिय स्वाधिनताको विरुद्धमा भएको भन्दै बहिर्गमित जनमुक्ति सेनाले गिरीलाई देशद्रोहको मुद्दा लगाएर देश निकाला गर्नुपर्ने माग राख्दै आएको थियो । त्यसैगरी सांसद गिरीलाई अभिव्यक्ति सच्चाउन संगठनका अध्यक्ष रमेश बसेल ‘करन’ ले चेतावनी दिए । उनले नेतृ गिरीले सार्वजनिक रुपमा माफी माग्‍नु पर्ने समेत बताए ।

  सांसद गिरीले विवादित अभिव्यक्ति नसच्याएको र सरकारले कुनै वास्ता नगरेको भन्दै बहिर्गमित जनमुक्ति सेनाका उपाध्यक्ष तथा प्रवक्ता राजन थापा ‘सुवास’ आपत्ति जनाए । उनले सरकारले नगर गिरीलाई आफूहरु कारवाही गर्न बाध्य हुने चेतावनी दिए ।

  यसअघि संगठनले विज्ञप्ति जारी गरे कारवाहीको माग गरेको थियो । “नयाँ नक्सा सार्बजनिक गर्ने बिषयमाथि धावा बोल्दै जनता समाजवादी पार्टीकी सांसद सरिता गिरीले प्रतिनिधि सदनको बैठकमार्फत लिम्पियाधुरा, लिपुलेक र कालापानीको नक्सा भारत र चिनलाई नसोधी सार्बजनिक गर्नुहुन्न भनी गैरजिम्मेवार अभिव्यक्ति दिएकोप्रती र मिति २०७७ बैसाख ५ गते आफ्नो फेसबुकको स्टाटसमार्फत नेपालको भाषा हिन्दी हो भनी सार्बजनीक गर्नुभएको छ । यस्तो खालको राष्ट्रहित विपरित गरेको गतिविधीका विरुद्ध बहिर्गमित जनमुक्ती सेना नेपाल घोरभत्र्सना गर्दछ । भारतिय विस्तारवादी, साम्राज्यवादीको मोतियार बन्दै मोदीको तलुवा चाट्दै राष्ट्रहित विपरित हर्कत गर्ने जो कोहीलाई पनि देशद्रोहीको मुद्दा लगाई देश निकाला गर्नुपर्छ” विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

  त्यसैगरी बहिर्गमित जनमुक्ति सेनाले लिपुलेकमा भारतले सडक निर्माणको विरोध गर्दै आवश्यक परे बलिदान दिन तयार हुने तर नेपाली भूमि इक इन्च पनि भारतलाई अतिक्रमण नदिने बताउँदै आएको छ ।

  भारतसँग युद्ध लड्न तयार छौं तर अपमान स्वीकार्य छैन

  प्रतिकृया दिनुहोस्