आज :

जसपाभित्रकाे विवाद वारपारकाे बिन्दुमा, उपेन्द्रले पठाएका नयाँ मन्त्री बाबुरामद्वारा बहिस्कार

  • अनलाइन डबली

काठमाडौं । सत्ता गठबन्धनको घटक जनता समाजवादी पार्टी विभाजनको डिलमा पुगेको छ । केन्द्रीय समिति अध्यक्ष उपेन्द्र यादव र परिषद् अध्यक्ष बाबुराम भट्टराईबीचको विवाद सरकार सहभागी नेताहरुलाई फिर्ता बोलाएर नयाँ पठाएसँगै पार्टी फुटको नजिक पुगेको बताइएको छ ।

भट्टराईको असहमति हुँदाहुँदै अध्यक्ष यादवले तीन जना मन्त्री फर्ता गरेर नयाँ पठाएका छन् । अध्यक्ष यादवले कृषिमन्त्रीमा मृगेन्द्रकुमार सिंह, भौतिक पूर्वाधारमन्त्रीमा मोहम्मद इस्तियाक राई र वनमन्त्रीमा प्रदीप यादवलाई पठाएका छन् । यसअघि जसपाबाट महिन्द्र राय यादव, रेणुकुमारी यादव र रामसहायप्रसाद यादव मन्त्री थिए ।

अध्यक्ष यादवको एकल निर्णयमा नयाँ मन्त्री सिफारिस गरिएको थियो । सिफारिस गरिएका तीन नेतालाई राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नियुक्त गरेकी छन् । उनीहरुको आजै शपथ कार्यक्रम रहेको राष्ट्रपति भण्डारीका स्वकीय सचिव भेषराज अधिकारीले जानकारी दिए । नवनियुक्त मन्त्रीको शपथ आजै साढे चार बजे तय भएको छ ।

यसअघि सहमतिमै छुटिने निर्णयमा पुगेका यादव र भट्टराईबीच मन्त्री हेरफेरसम्म पुग्दा एक ठाउँमा बस्न नसक्ने भएको नेताहरुले बताएका छन् । बाबुराम समूहतिर लाग्ने निश्चित भएपछि यादवले तीन जनालाई बोलाएर नयाँ मन्त्री पठाएको बताइएको छ ।

नेता अशोक राईले जसलाई समर्थन गर्यो उसैको बहुमत पुग्ने अवस्था जसपामा छ । सुरुमा बाबुरामतिर लागेका राईले अन्तिममा आएर यादवतिर फर्किएका छन् । राई आएपछि यादवको बहुमत पुगेको छ । बहुमतको आधारमा मन्त्री हेरफेरको निर्णय गरेका हुन् । राईको सिफारिसमा राजेन्द्र श्रेष्ठ, संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्री छन् ।

 

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal