आज :

संसदीय व्यवस्थाको समुल नष्ट नभएसम्म नेपालीको समृद्धिको चाहना पूरा हुँदैनः बास्तोला

सुर्खेत । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका केन्द्रीय सचिवालय सदस्य धर्मेन्द्र वास्तोला ‘कञ्चन’ ले अहिलेको राजनीतिक सङ्कटको निकास दलाल संसदीय व्यवस्थाको विकल्प वैज्ञानिक समाजवाद भएको बताएका छन् ।

आफ्नो पार्टीका महासचिव विप्लवसहितको टिमले मुलुकका सबै संसदवादी पार्टीहरूका नेतृत्वसँगको भेटघाटमा कसैले पनि वैज्ञानिक समाजवादको विरोध नगरेको र विकल्प पनि दिन नसकेको बास्तोलाले बताए । “सबै पार्टीका नेताहरू संसदीय व्यवस्थाबाट असन्तुष्ट छन् तर उनीहरू विकल्प दिन पनि नसक्ने अवस्थामा छन्” बास्तोलाले भने ।

नेकपा सुर्खेतको जिल्ला स्तरिय प्रशिक्ष कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै बास्तोलाले आफ्नो पार्टीेले बृहत् कम्युनिस्ट एकताको अभियान सञ्चालन गर्ने पनि बताए । उनले वैज्ञानिक समाजवादका लागि प्रगतिशील संयुक्त सरकार गठन र जनमतसङ्ग्रहमा जाने सहमति गर्ने सबै कम्युनिस्टसँग एकता हुने बताए । बास्तोलाले सबै जनताको सुरक्षित आवास, निःशूल्क स्वास्थ्य, शिक्षा, रोजगारको सुनिश्चितता भएको वैज्ञानिक समाजवाद आफ्नो पार्टीले खोजेको पनि बताए ।

कार्यक्रममा नेकपाका केन्द्रीय सदस्य तथा हालै जेलबाट छुटेका नेता भरत बम ‘रणवीर’ लाई दोसल्ला ओढाएर सम्मान गरिएको थियो । सम्मानपछि नेता रणवीरले मन्तव्य राख्दै जेलभित्रको अनुभूति समेत सुनाएका थिए । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीले सञ्चालन गरेका जनमुखि कार्यक्रमबाट अत्तालियर नै प्रतिबन्ध लाउन बाध्य भएको बताए । प्रतिबन्धको सबै ठाउँ सबै मोर्चाबाट सशक्त प्रतिरोध भएकै कारण सरकार प्रतिबन्ध लाउन बाध्य भएको बताए ।

कार्यक्रममा नेकपा केन्द्रीय सदस्य एटम बिसीले पार्टीले हालै सञ्चालन गरेको अभियानले सरकारी संयन्त्रका सबै निकाय अत्तालिएको बताए । उनले जनजिविकाको आन्दोलन अब जनताको घरबस्ती सबैतिर लैजाने तयारी भइरहेको जानकारी दिए ।

कार्यक्रमको अध्यक्षता नेकपा सुर्खेत जिल्ला सचिव धुर्बले गरेका थिए भने सञ्चालन नेकपा सुर्खेत पूर्वसचिव तथा वर्तमान विरेन्द्रनगर नगरकमिटि इन्चार्ज यमराज खडकाले गरेका थिए ।

जिल्ला पार्टीको आयोजना गरेको राजनीतिक प्रशिक्षणमा जिल्लाका २ सयभन्दा बढी अगुवा नेता कार्यकर्ताको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal