आज :

भारतले धोका दिएपछि जापानबाट एस्ट्राजेनेका खोप आउँदै, ६५ वर्ष माथिका जेष्ठ नागरिकलाई दिने

काठमाडौं । भातरले अग्रिम भुक्तानी लिएर पनि कोरोना भाइरसविरुद्धकोभिसि भोल्ड खोप खोप नपठएपछि जापानबाट खोप आउन थालेको छ । जापानले नेपाल सरकारलाई उपलब्ध गराउने १६ लाख डोज एस्ट्राजेनेका खोप उपलब्ध गराउनु भएको छ ।

जापान सरकारले नेपाललाई १६ लाख डोज खोपमध्ये ८ लाख डोज खोप शनिबार र आइतपुर काठमाडौं आइपुग्ने स्वास्थ्य मन्त्रालयको खोप शाखाले जनाएको छ । यो खोप भारतमा निर्मित कोभिसिल्डको पहिलो डोज लगाएका नागरिकलाई लगाउन मिल्ने खोप शाखा प्रमुख झलक शार्मले गौतमले बताएका छन् ।

भारतले अनुदान र खरिद गरिएको कोभिसिल्डको पहिलो डोज लगाएका ६५ वर्षभन्दा माथिका झण्डै १४ लाख जेष्ठ नागरिकले खोप पाएका छैनन् । भारतले अग्रिम रुपैयाँ लिएर पनि खोप नदिएपछि जापानी खोप लगाउन जेष्ठ नागरिक बाध्य भएका छन् ।

खोप शाखाका प्रमुख गौतमका अनुसार कोभिसिल्डको पहिलो डोज लगाएर दोस्रो डोजको पर्खाइमा रहेका ज्येष्ठ नागरिकलाई यो खोप दिने तयारी भइरहेको छ ।

भारतले अग्रिम भुक्तानी लिएर पनि खोप नपठाएपछि सरकारले चीनसँग खोप सम्झौता गरेको थियो । कोरोनाविरुद्धको चिनियाँ भेरोसेल खोप अहिले नेपाल लगाइरहेका छन् । जति आवश्यक हुन्छ त्यति नै खोप उपलब्ध गराउन तयार भएपछि सरकारले चीनसँग खोप सम्झौता गरेको हो ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal