आज :

ओलीलाई महन्थ-राजेन्द्रबाट धोका ! विश्वासको मत नदिने जानकारी, देउवासँग नजिक

काठमाडौं । अन्तिममा आएर जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) अध्यक्ष महन्थ ठाकुर र राजेन्द्र महतोले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई विश्वासको मत दिन नसकिने जानकारी दिएका छन् । ओलीले महन्थ र राजेन्द्रको विश्वास गरेर विश्वासको मत लिने निर्णय गरेका थिए ।

सरकारले जसपाका नेता कार्यकर्ताको मुद्धा फिर्ता समेत लिएको थियो । ओलीलाई विश्वासको पक्षको मतदान गर्ने र त्यसपछि सत्ता सहकार्य गर्ने सहमति गरेका महन्थ र महतो एकाएक पछि हटेका छन् । दुबै नेताहरुले आइतबार दिउँसो प्रधानमन्त्री ओलीलाई भेटेर विश्वासको पक्षमा मतदान गर्न .नसकिने जानकारी गराएका हुन् । आफूहरुका मुद्धा पूरा नभएको भन्दै विश्वासको मत दिन नसकिने जसपाका नेताहरुले बताएका छन् ।

त्यसभन्दा पहिला दुबै नेताले नेपाली कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवालाई भेटेर ठाकुर र महतो बालुवाटार पुगेका थिए । भेटमा महहन्थ र महतोले अहिलेसम्म सबै मुद्दा समेत फिर्ता हुन नसकेको बताएकोले विश्वासको मत लिन नसकिने जानकारी गराएका थिए ।

भेटमा प्रधानमन्त्री ओलीले अदालतबाट अनुमति लिनुपर्ने भएकाले समय लागेको बताउँदै विश्वासको मत मागेका थिए । बाँकी मुद्धा पनि फिर्ता लिन आफू तयार रहेको र प्रक्रिया अगाडि बढेको समेत जानकारी प्रधानमन्त्रीले गराएका थिए । महन्थ र महतोको यो निर्णयसँगै प्रधानमन्त्रीले विश्वासको मत नपाउने पक्का भएको छ ।

यसलाई ओली समूहका नेताहरुले धोकाको संज्ञा दिए । “अन्तिममा आएर महत्थ र राजेन्द्रजीले धोका दिनुभयो । पहिला हामीलाई दिएको वचनअनुसार सरकारले मुद्धा फिर्ता लिने निर्णय गरेको थियो । यो राजनीतिक बेइमानी हो” ओली निकट एक नेताले भने ।

भोलि बस्न लागेको प्रतिनिधिसभाको विशेष अधिवेशनमा ओलीको विश्वास प्रस्तावमा मतदान हुने भएको छ । नेता माधव कुमार नेपाल समूहका नेताहरुले पनि ओलीलाई असहयोग गर्ने निर्णय गरिसकेको अवस्थामा प्रधानमन्त्री ओलीले विश्वासको मत नपाउने पक्का भएको हो । एमालेका पूरै १२१ सांसदले ओलीको पक्षमा मतदान गरेपनि १५ जना सांसद आवश्यक पर्छ । जसपाले ओलीको पक्षमा मतदान नगर्ने निर्णयसँगै यो संख्या अब नपुग्ने भएको छ ।

यदि जसपाले ओलीको विपक्षमा मतदान वा काँग्रेस र माओवादी केन्द्रको प्रस्तावलाई पनि साथ नदिए नयाँ प्रधानमन्त्रीको लागि कसैसँग पनि आवश्यक संख्या नपुग्ने देखिन्छ ।

काँग्रेसका ६१ र माओवादी केन्द्रका ४९ सांसदले मात्रै नयाँ सरकार गठन गर्न आवश्यक संख्या पुग्दैन । जसपाको बाबुराम भट्टराई–उपेन्द्र यादव समूहले यसअघि ओलीको विपक्षमा उभिने बताउँदै नयाँ सरकारमा सहभागी हुने बताउँदै आएको थियो । जसपाले पार्टी फुटलाई जोगाउन दुबै पक्षमा सहभागी नहुने निर्णय गरेको हुन सक्ने बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal