News Portal

(नेकपा)मा थप किचलोः केन्द्रीय समिति बैठकको माग गर्दै १५२ केन्द्रीय सदस्यहरुले बुझाए हस्ताक्षर, नामसहित

डबली संवाददाता२०७७ साउन १४ गते
२६७ पटक

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)भित्रको किचलो झन् बढ्ने भएको छ । स्थायी समिति बैठक अलपत्र परेको बेला केन्द्रीय समिति बैठक माग गर्दै हस्ताक्षर बुझाइएको छ । बुधबार १५२ केन्द्रीय सदस्यहरुले बैठकको माग गर्दै हस्ताक्षर बुझाएका छन् ।

पार्टी केन्द्रीय कार्यालयमार्फत अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र प्रचण्डलाई हस्ताक्षर पत्र बुझाएका छन् । उनीहरुले स्थायी कमिटीको बैठक अनिश्चितकालको लागि स्थगितले समस्या झन् बढ्ने भन्दै केन्द्रीय समिति बैठकको माग गरेका हुन् । आन्तरिक विवाद केन्द्रीय समितिबाट हल गरिनुपर्ने धारणा उनीहरुको छ ।

पार्टीका अन्तिरिम विधानको धारा ५९ (क) ४ बमोजिम बैठक बोलाउनु पर्ने उनीहरुले माग गरेका छन् । “हाल देखिएको सबै विवाद र समस्याहरुको समाधान पाछर्टीको बैठकमा गहन छलफल गरी विधि पद्धति बमोजिम समाधान गर्नुपर्छ भन्ने हाम्रो ठहर छ” हस्ताक्षर पत्रमा उल्लेख छ । विधानमा एक चौथाई केन्द्रीय समिति सदस्यहरुले माग गरेपछि बैठक बोलाउनु पर्ने प्रावधान छ ।

स्थायी समिति बस्न नसकेर अलपत्र परेको बेला केन्द्रीय समिति बैठक बस्न सम्भव नभएपनि नेताहरुले अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई दवाव दिने उद्देश्यले हस्ताक्षर पत्र बुझाएको बताइएको छ । स्थायी समिति बैठकमा ओलीको राजिनामा माग गरेपछि एक पक्षीय रुपमा अनिश्चितकालका लागि स्थगित गरेका थिए ।

उपाध्यक्ष वामदेव गौतमले क्याम्प परिवर्तन गरेसँगै ९ सदस्यीय सचिवालयमा ओलीको पक्षमा बहुमत जुटेको छ । तर स्थायी समितिमा भने ओली अल्पमतमा छन् । ओलीले बैठक स्थगित गरेकै दिन अर्का अध्यक्ष प्रचण्डले बसालेको बैठकमा २९ जना स्थायी समिति सदस्यहरु सहभागी भएका थिए । (नेकपा)मा ४४ सदस्यीय स्थायी समिति छ ।

त्यसैगरी प्रचण्ड, वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपाल, झलनाथ खनाल एक ठाउँमा उभिएकोले केन्द्रीय समितिमा पनि उनीहरुसँगै बहुमत छ ।

हस्ताक्षर गर्नेहरुमाः १) विजयकुमार पौडेल २) जगन्नाथ खतिवडा ३) भाष्कर काफ्ले ४) रविन कोइराला ५) नागेन्द्रप्रसाद चौधरी ६) कृष्ण केसी ७) विश्वनाथ प्याकुरेल ८) मुक्ति नारायण प्रधान ९) हिमाल शर्मा १०) कुमारप्रसाद पौडेल ११) बलावती शर्मा १२) विजय गुरुङ १३) गोपीबहादुर सार्की अछामी १४) गोपाल ठाकुर १५) दलजित विके श्रीपाइली १६) ठाकुरप्रसाद गैरे १७) निरजप्रसाद आचार्य १८) शिवकुमार मण्डल १९) सरलाकुमारी यादव २०) लेखनाथ न्यौपाने २१) मेटमणी चौधरी २२) रामकुमार शर्मा २३) रामचन्द्र झा २४) पासाङ शेर्पा २५) दिलीपकुमार प्रजापति २६)कमानसिंह लामा २७) उर्मिला अर्याल २८) दिलकुमारी पन्त २९) खगराज भट्ट ३०) कल्याणीकुमारी खड्का ३१) झपटबहादुर रावल ३२) रविन्द्र अधिकारी पूर्वी नवलपरासी ३३) ममता गिरी ३४) जगप्रसाद शर्मा ३५) श्रीमाया थकाली ३६) दिनेशकुमार राई ३७) तुलबहादुर गुरुङ ३८) चुडामणि जंगली ३९) श्रीप्रसाद शाह ४०) प्रेमलकुमार खनाल ४१) कृष्णप्रसाद खनाल ४२) श्रीनाथ बराल ४३) सिता गिरी ओली ४४) प्रल्हाद बुढाथोकी ४५) डाचाराम वाग्ले ४६) तिलकुमार मेयाङ्बो ४७) यदुवंश झा ४८) प्रतापलाल श्रेष्ठ ४९) रचना खड्का ५०) रत्नेश्वर गोइत ५१) सुधिर शाह ५२) जगतप्रसाद यादव ५३) महेश रेग्मी ५४) राजेन्द्रकुमार राई ५५) बलदेव चौधरी ५६) राजेन्द्र कार्की ५७) सुदन किराती ५८) टंक आङ्बो हाँङ ५९) जयन्ती राई ६०) युवराज भट्टराई ६१) पार्वती थापा ६२) वामदेव क्षत्री ६३) लक्ष्मण पौडेल ६४) चन्द्रबहादर शाही ६५) राजन दाहाल (लेखनाथ दाहाल) ६६) शत्रुघन महतो ६७)अजयशंकर नायक ६८) झकबहादुर मल्ल ६९) बहादुर बिष्ट ७०) रामकुमरा ज्ञवाली ७१) बिन्दमान विष्ट ७२) भरत शाह ३) अशोक मण्डल ७४) अन्जना विशुखे ७५) सुमिता कार्की ७६) धर्मशीला चापागाई ७७) रामचन्द्र शाह तेली ७८) केदार न्यौपाने ७९) हरि दाहाल ८०) जोगकुमार वरवरिया यादव ८१) राजु खड्का ८२) प्रकाशहरी पोखरेल ८३) दीपबहादुर योन्जन ८४) रामदीप आचार्य ८५) प्रकाश ज्वाला ८६) पशुपति चौलागाईं ८७) लक्ष्मण पौडेल ८८) विजय भण्डारी ८९) निर्मल आचार्य ९०) रविन्द्र बैठा धोवी ९१) मदनकुमारी शाह (गरिमा) ९२) हरि राई ९३) युवराज चौलागाई ९४) देवशंकर पौडेल ९५) विरोध खतिवडा ९६) शारदाप्रसाद सुवेदी ९७) माधव अर्याल ९८) राजबहादुर बुढा ९९) दिलिप महर्जन १००) सुरेन्द्र मानन्धर १०१) जीवन गौतम १०२) जगप्रसाद शर्मा १०३) रामप्रित पासवान १०४) श्यामकुमार श्रेष्ठ १०५) बसन्तप्रसाद मानन्धर १०६) दावा तामाङ १०७) रामप्रसाद सापकोटा (दीपशीखा) १०८) माधव सापकोटा (सुवोध) १०९) गणेशकुमार पहाडी ११०) सोम मिश्र १११) नरेन्द्र कुँवर (विजयसुन्दर) ११२) घनेन्द्र बस्नेत ११३) उमा कोइराला ११४) खगेन्द्र चुडाल ११) जीवनराम श्रेष्ठ ११६) प्रमेश हमाल ११७) शेरबहादुर तामाङ ११८) अरुणप्रसाद नेपाल ११९) तुलाराम घर्ति मगर १२०) महादेव यादव १२१) युवराज दुलाल १२२) धर्मराज निरौला १२३) शेरबहादुर केसी १२४) परशुराम तामाङ १२५) कालीबहादुर मल्ल १२६) राजेन्द्रप्रसाद पाण्डेय १२७) धर्मदत्त देवकोटा १२८) भागवत नेपाली विश्वासी १२९) गौरा प्रसाईं कोइराला १३०) दामा शर्मा १३१) नारायणप्रसाद पौडेल १३२) रामकुमारी झाँक्री १३३) सोमप्रसाद पाण्डेय १३४) अजम्बर राई काङमाङ १३५) हेमराज भण्डारी १३६) विष्णु रिजाल १३७) गंगालाल तुलाधर १३८) सुरेशकुमार राई १३९) यज्ञराज सुनुवार १४०) शालिकराम मरकट्टेल १४१) नारायणप्रसाद पौडेल १४२) हितबहादुर तामाङ १४३)प्रकाशबहादुर शाह १४४) कृष्णप्रसाद सापकोटा १४५) विमला सुवेदी १४६) मो.महफूज अन्सारी १४७) जयपुरी घर्ती १४८) सत्य पहाडी १४९) केशव नेपाल १५०) देवी खड्का १५१) धर्मनाथप्रसाद शाह १५२) लालबहादुर बिक

प्रतिकृया दिनुहोस्