Dabali News

  • Ad

रुपेन्दहीमा एक वर्षमा ४ लाख आँखा रोगीको उपचार

३ माघ ।

रूपन्देही ।

नेपाल नेत्रज्योति संघ लुम्बिनी नेत्र बिज्ञान अध्यन संस्थानले एक बर्षमा ४ लाख आँखाका रोगीको उपचार गरेको छ ।

नेपाल नेत्र ज्योति संघले पाल्पा लायन्स आँखा अस्पतालको आयोजनामा आयोजितत अर्धबार्षिक समिक्षा गोष्ठीमा उक्त तथ्यांक सार्वजनिक गरेको हो । आँखा अस्पतालका ब्यवस्थापक आमोद सिंहले दुई भिन्न संस्थाबाट आँखा उपचार भइरहेको बताए ।

उनका अनुसार लुम्बिनी आँखा अस्पताल र हिमालय आँखा अस्पतालबाट ४०हजार ९१ जनाको आँखाको सल्याक्रिया तथा अन्य ४ लाख १२ हजारको आखाको उपचार गरिएको छ ।

संघका पश्चिमाञ्चल संयोजक सागरप्रताप राणाले उपचार मात्रै नभई जनशक्ति उत्पादनमा पनि विभिन्न कार्यक्रम सञ्चालन गरेको बताएका छन् । लुम्बिनी र हिमालयन गरि ३ सय ५६ जना सक्षम जनसशक्ति क्रियाशील रहेको बताएका छन् ।

कार्यक्रम गुल्मी, अर्घाखाँची, पाल्पा, प्युठान, कपिलबस्तु, नवलपरासी र रुपन्देहीका सेवामा आबद्ध अभियानकर्मीको सहभागि रहेको ब्यस्थापक कुमार सिंहले बताए ।

अमेरिकामा फेरि अर्काे गोली काण्ड, पाँचको मृत्यु

America gun

काठमाडाैँ । पटकपटक गाेली काण्ड हुँने गरेकाे संयुक्त राज्य अमेरिकामा फेरि अर्काे गोली काण्ड भएको छ । हतियार राख्न पाउँन अधिकारकाे दुरुपयाेग गर्दै पटकपटक यस्ता घटना हुँदै अाएका छन् । अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमका अनुसार पेन्सिलभानियाको एक निजी निवासमा अज्ञात व्यक्तिले बुधबार राति अबेरतिर...

सिन्धुपाल्चोकका भूकम्पपीडितलाई निःशूल्क स्वास्थ्य शिविर

ललितपुर । लायन्स क्लव अफ अन्तर्राष्ट्रिय डिस्ट्रिक ३२५ ए २ अन्र्तगतका क्लवहरु र ललितपुरस्थित अल्का अस्पतालको संयुक्त आयोजनामा ५ सय जनाको निःशुल्क स्वास्थ्य परीक्षण गरिएको छ । भूकम्पबाट सवैभन्दा बढी प्रभावित दलित समुदायको बाहुल्यता रहेको जिल्ला सिन्धुपाल्चोकको ठूलो सिरुवारीका प्रभावित मध्ये ३...

६६ लाख मूल्य बराबरको दमकल डेढ वर्षदेखि थन्कियो ।

भक्तपुर । स्थानीय विकास मन्त्रालय र मध्यपुरथिमि नगरपालिकाको संयुक्त लगानीमा ६६ लाख मूल्य तिरेर किनेको दमकल डेढ वर्षदेखि थन्किएको छ । स्थानीय विकास मन्त्रालयले दमकल सञ्चालन गर्न कर्मचारीको दरबन्दी नपठाएको भन्दै नगरपालिकाले ल्याएको उक्त दमकल कोरिया–नेपाल मैत्री अस्पतालको आगनमा थन्क्याएर राखिएको छ...