Dabali News

फागुनपछि विप्लव माअाेवादीकाे नाम नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी 

२८ पुस 

काठमाडाैँ ।

नेकपा (माअाेवादी)ले महाधिवेशनपछि पार्टीकाे नाम परिवर्तन गर्ने प्रस्ताव गरेकाे छ ।

मंसिरमा सम्पन्न केन्द्रीय समिति बैठकमा महासचिव विप्लवले पार्टीकाे नाम फेर्ने प्रस्ताव गरेका हुन् । उनले नेपालमा सच्चा कम्युनिस्ट पार्टी काेही नभएकाे र अाफ्नाे पार्टीलाई सिंगाे कम्युनिस्ट पार्टी बनाउनु पर्ने बताएका थिए ।

‘कम्युनिस्ट मनाेविज्ञानकाे प्रतिनिधित्व गर्ने पार्टी नेपालमा छैनन् । कम्युनिस्ट पार्टीहरु विभिन्न नाम र समूहमा विभाजित छन् । पार्टीलाई सिङ्गाे कम्युनिस्ट पार्टी बनाउनु पर्छ’ विप्लवकाे भनाइलाई उदृत गर्दै एक केन्द्रीय सदस्यले अनलाइन डबलीसँग भने । विप्लवले बैठकमा पेश गरेकाे दस्तावेजमा नै पार्टीकाे नाम ‘नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी’ मात्र राख्ने प्रस्ताव गरेका छन् ।

नाम परिवरर्तन गर्ने प्रस्ताव गरेकाे तर टुङ्गाे महाधिवेशनले लगाउने  ति केन्द्रीय सदस्यकाे भनाइ छ । विप्लवले महाधिवेशनकाे लागि तयार गरेकाे राजनीतिक दस्तावेज छलफलकाे लागि तल्लाे तहसम्म पुर्याएकाे छ । उनले नामबाट ‘माअाेवाद’ शब्द हटाएपनि पार्टीले मालेमावादलाई झन् दह्राेसँग अात्मासात गरेकाे बताए ।

फागनु १ गते जनयुद्ध दिवसकाे अवसरमा पारेर काठमाडाैँकाे उद्घाटन गरिने अाठाैँ महाधिवेशनकाे बन्दसत्र राेल्पाकाे थवाङमा सुरु हुने माअाेवादीले जनाइसकेकाे छ ।

Ad
Ad
Ad

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम निरन्तर चलिरहेको छ ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सबैका सन्तुलित विचार हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकतामा पर्छन् ।

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 

अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल

सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

संवाददाताः जगतबहादुर विष्ट

दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone
01-4771244
Email
[email protected]
[email protected]