Dabali News

सरकार फेरबदल हुन्छः राणा

२८ पुस

भक्तपुर ।

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका राष्ट्रिय अध्यक्ष पशुपति शमशेर जबराले मधेशी मोर्चा बिना कुनै निर्वाचन सम्भव नभएको बताएका छन् ।

रफत सञ्चार क्लबकाे कार्यक्रममा बोल्दै उनले संबिधान संशोधन गरि मधेसका जायज माग सम्बोधन नगरी गर्न थालिएको कुनै पनि निर्वाचन सम्भव नभएको बताए । संविधान संशोधनमा अंगिकृत नागरिकलाई नागरिकता उपलब्ध गराउने प्रावधान गलत भएको बताए जबराकाे धारणा थियाे । उनले नागरिकता सम्बन्धी प्रावधान खुकुलाे बनाइएकाे भन्दै असन्तुष्टि  समेत ब्यक्त गरे ।

स्थानीय निकायको निर्वाचन भई हाले पनि प्रान्त र संसदको निर्वाचनका लागि प्रादेशिक कानुनको सीमांकन कसरी निर्धारण गर्ने भनी आयोग वा समिति बनाउने तर्फ ध्यान जान नसकेको भन्दै उनले सीमांकनको बिषय नसकिएसम्म अरु प्रक्रिया अघि नबढ्ने बताए ।

दोस्रो जनआन्दोलन पश्चात नेपालको राष्ट्रियता इतिहासमै कमजाेर भएको भन्दै राप्रपा नेपाल र राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी राष्ट्रियताको सवालला लिएर नै एक भएको बताए । संबिधानमा धर्म निरपेक्षा राख्नु गलत भएको भन्दै राणाले हिन्दु राष्ट्रका सवालमा जनमत संग्रह गरिनु पर्ने र सबै धर्म प्रति सद्भाव रहेको हिन्दु राष्ट्र कायम गरिनु पर्ने बताए ।

सरकारमा अाफ्नाे पार्टीका अध्यक्ष सरकारमा जान लागेकाे जानकारी दिँदै राणाले सरकार फेरबदल हुने बताए ।

Ad
Ad
Ad

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम निरन्तर चलिरहेको छ ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सबैका सन्तुलित विचार हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकतामा पर्छन् ।

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 

अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल

सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

संवाददाताः जगतबहादुर विष्ट

दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone
01-4771244
Email
[email protected]
[email protected]