Dabali News

  • Ad

चन्द्रागिरिडाँडामा नाङ्नो नाच कहिलेसम्म ? संरचना ईआईए विपरित

Chandragiridada

२८ पुस

काठमाडौं ।

सरकार र राजनीतिक प्रभावमा पारी केही ब्यक्तिहरुले आर्थिक नाफाको लागि उपत्यकका सुन्दरतासँग जोडिएको चन्द्रागिरीडाँडालाई कूरुप बनाइरहेका छन् । उनीहरुले चन्द्रागिरी हिल्स नामको कम्पनी बनाएर वातावरणीय विनाश हुने गरी भौतिक संरचना निर्माण गरिरहेका छन् ।

सुरुमा फनपार्क बनाउने भन्दै अनुमति लिएर पछि चन्द्रागिरी हिल्स् बनाइएको कम्पनीले भौतिक, जैविक, सामाजिक तथा सांस्कृतिक अवयवमा खलल हुने गरी चन्द्रागिरीडाँडामा आफू खुशी भौतिक संरचना निर्माण गरिरहेको छ । जुन वातावरणीय प्रभाव मूल्यांकन विपरित हो ।

चन्द्रागिरीडाँडामा केबलकार, पाँचतारे रिसोर्ट, भ्यु टावर, मन्दिर, टप स्टेसन भवन, कन्फरेन्स हल र रेस्टुरेन्टलगायत संरचना निर्माणका लागि काठमाडौं फनपार्क परियोजनाको ‘वातावरण, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालय’ ले २०६९ भदौ २० मा ईआईए प्रतिवेदन स्वीकृत गरेको थियो तर २०७३ जेठ १५ देखि काठमाडौं फनपार्कलाई चन्द्रागिरि हिल्स लिमिटेड नाम राखेर निर्माण अघि बढाएको हो ।

चन्द्रागिरीले प्राकृतिक सम्पदामाथि नाङ्गो नाच देखाइरहेको छ । त्यसबारे नियमनकारी निकाय केही बोल्दैनन् । आजपासका बस्तीहरु पनि जोखिम्मा परेका छन् ।

फेसबुकबाट सामूहिक बलात्कारको प्रत्यक्ष प्रशारण,प्रहरी घटनास्थलमै पुग्याे

Facebook

काठमाडाैँ । सामाजिक सञ्जाल फेसबुकबाट सामुहिक बलात्कारकाे प्रत्यक्ष प्रसारण गरियाे भन्दा विश्वास नलाग्न सक्छ । तर,अाइतबार तीन जना युवाहरुले एउटी युवतीलाई सामुहिक बलात्कार गरेकाे फेसबुकबाट प्रत्यक्ष प्रसारण गरेका छन् । याे घटना स्वीडेनका हाे । अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुका अनुसार स्वीडेनको राजधानीबाट करिब एक...

ट्रम्पले चुनावी नारा पूरा गर्न सुरु गरे

5trump

काठमाडौं । अमेरिकी राष्ट्रपति डाेनाल्ड ट्रम्पले अाफ्नाे चुनावी पूरा गर्न सुरुवात गरेका छन् । उनले ब्यापार सम्झौता ट्रान्स प्यासिफिक पार्टनरशीप टीपीपीको सदस्य राष्ट्रबाट बाहिरिने निर्णय गरेका छन् । पूर्व राष्ट्रपति बराक अाेबामाकाे पहलमा १२ राष्ट्र सम्मिलित टीपीपी सम्झौता भएकाे थियाे । ट्रम्पले टीपीपी...

२४ घण्टा नबित्दै हात्तीको अर्काे आक्रमण, बालिकाको मृत्यु

hatti

झापा । हात्तीले एकै गाउँमा २४ घण्टा नबित्दै अर्काे आक्रमणमा गरेकाे छ । साेमबार जंगली हात्तीकाे अाक्रमणमा परी भद्रपुर नगरपालिका–२ की १३ वर्षीया बालिका शर्मिला लिम्बूकाे ज्यान गएकाे छ । साेही ठाउँमा आइतबारकाे अाक्रमणमा परी ४१ वर्षीया पालमाया सुब्बाको मृत्यु भएको थियो । आइतबार...

बारीमा पानी पुगेपछि रामपुरका किसान खुशी

????????????????????????????????????

दश ठाउँमा आरआरएनले बनायो कुलो

सल्यान । बर्षायाममा कुलो मर्मतका लागि दुःख झेल्ने गरेका रामपुर–८ का किसानहरुमा कुलो मर्मत भएपछी खुशी छाएका छन् । करिब १५ हेक्टर जमिनमा सिँचाईका लागि कुलो निर्माण भएपछि उनिहरुमा खुशी छाएको हो । बर्षायाममा पानीसँगै कुलो पनि बगाउने समस्याबाट मुक्ति पाइने किसानहरुले...