Dabali News

  • Ad

प्रचण्ड सरकारकाे डाेजर हिलेका सुकुम्बासीमाथि,माअाेवादी सरकारकाे निसानामा सुकुम्बासी नै किन ?

hile-sukumbas

२६ पुस 

धनकुटा ।

सरकारले धनकुटाकाे हिलेका सुकुम्बासीमाथि उठिबास लगाएकाे छ ।

विना विकल्प सरकारले अाइतबार करिब ५० घरपरिवारका टहरमाथि डाेजर लगाएपछि उनीहरुकाे  उठिबास भएकाे हाे । विगत २५ वर्षदेखि साेही स्थानमा बस्दै अाएका उनीहरुकाे विचल्ली भएकाे छ ।

गर्मी माैसममा समेच जाडाे हुने हिलेका सुकुम्बासी खुला अाकाशमुनि राति बिताउन बाध्य भएका छन् । चिसाेका कारण बालक-बद्धाहरु बिरामी परेका छन् । टहराभित्र रहेका खाद्यान्न र सत्ताकपड च्यापिएपछि उनीहरुलाई थप समस्या भएकाे छ । सुकुम्बासीहरु भाेकै चिसाेमा रात दिन बिताइरहेका छन् ।

माअाेवादीकाे नेतृत्वमा सरकर हुँदा किन सुकुम्बासीमाथि डाेजर लगाइन्छ ? तत्कालिन माअाेवादी नेता डा. बाबुराम भट्टराईकाे नेतृत्वमा सरकार हुँदा बागमति किनारमा जीवन गुजरा गरिरहेका सुकुम्बासी बस्तीमा डाेजर लगाइएकाे थियाे ।

hile-sukumbasi

त्यसकाे पाँच वर्षपछि फेरि माअाेवादी केन्द्रका अध्यक्षकाे नेतृत्वमा सरकार छ । यतिबेला नै धनकुटाकाे हिलेका सुकुम्बासी बस्तीमा सरकारले डाेजर लगाएकाे छ । सुकुम्बासीकाे अधिकारकाे कुरा माअाेवादीले उठायाे तर अहिले उनीहरुकाे व्यवस्थापन गर्नुकाे  साटाे उठिबास लगाइरहेकाे छ ।

 

कमिसन खाएर मिटर विगार्ने काँग्रेस-एमाले निकट १२ कर्मचारी पक्राउ 

pakrau

काठमाडौं । नेपाल विद्युत प्राधिकरणका १२ कर्मचारीलाई  प्रहरीले विद्युत चोरीकाे अाराेपमा पक्राउ गरेकाे छ । पक्राउन पर्नेमा नेपाल विद्युत प्राधिकरणका सुपरभाइजरसहित १२ कर्मचारी र चार जना व्यवसायी छन् । कमिसन खाएर उद्याेगका मिटर विगारेर कम बिलिङ गर्ने बालाजु क्षेत्रका सुपरभाइजर सुमन श्रेष्ठसहित...

प्रधानमन्त्रीले भने-कठोर निर्णय लिनसक्छु

pm-prachanda

काठमाडौं प्रधानमन्त्री प्रचण्डले जाेखिम उठाएरै भएपनि चुनावकाे मिति घाेषणा गर्ने सक्ने बताएका छन् । अाइतबार काठमाडाैँमा अायाेजित एक कार्यक्रममा बाेल्दै प्रचण्डले अाफूले धेरै पटक जाेखिम लिएर निर्णय गरेकाे भन्दै चुनाव मिति घाेषणा गर्ने बताएका हुन् । उनले माघ १५ गतेभित्र सरकारले चुनावको मिति...

फेटोको दोस्रो साधारण सभा सम्पन्न

feto

काभ्रे । नाट्य संस्था महासंघ (फेटो) नेपाल काभ्रे शाखाकाे दोस्रो साधारण सभा  सम्पन भएकाे छ । बनेपामा अायाेजित एक कार्यक्रममा राप्रपा नेपालका काभ्रे सचिव राजेन्द्र केसीले कुनै पनि संस्था बलियो हुनको लागि समुहमा रहेका ब्यतिहरुको महवपूर्ण भूमिका रहने बताए । कार्यक्रमका प्रमुख...

क्रान्ति छाेडेर प्रचण्ड-बाबुराम विदेशीका तलुवा चाटिरहेका छन्ः विप्लव

biplav-prakask-chandra

काठमाडाैँ । नेकपा (माओवादी)का महासचिव विप्लवले प्रचण्ड-बाबुरामले क्रान्ति छाडेर विदेशीको तलुवा चाटिरहेकाे बताएका छन् । उनले प्रचण्ड-बाबुराम क्रान्तिबाट भाग्दैमा क्रान्तिकाे यात्रा नराेकिने समेत बताए । अख्तियारकाे पूर्व प्रमुख लाेकमानसिंह कार्कीलाई कालाेमाेसाे दल्ने प्रकाश शाही र चन्द्र बुढाकाे अभिनन्द कार्यक्रममा अाइतबार बाेल्दै विप्वले दलाल...