Dabali News

  • Ad

कर्णालीका सबै घर परिवारलाई हाईड्रोपावरमा एक लाख शेयरः ऊर्जामन्त्री 

prabhakar-1

 २५ पुस

काठमाडाैँ ।

ऊर्जामन्त्री जनार्दशन शर्मा ‘प्रभाकर’ कर्णालीका सबै घर परिवारलाई हाईड्राेपावरमा एक लाख शेर हाल्न पाउने प्रक्रिया अगाडि बढाइएकाे जानकारी दिएका छन् ।

साेमबार मन्त्रालयमा अायाेजित पत्रकार सम्मेलन गरेर मन्त्रालयले हालसम्म गरेकाे काम र अागमी याेजना सार्वजनिक गरेकाे छ । ‘शेयर लगानी प्रतिबद्धता आह्वान’ गर्दै प्रभाकरले भने, ‘चमेलिया जलविद्युत्तको आयोजनाको काम अब एक तिहाईमात्र बाँकी छ, कर्णाली प्रदेशका सबै घर परिवारले कम्तिमा एक लाख रुपैयाँ शेयर हाल्ने गरी प्रक्रिया अगाडी बढाइएको छ’ मन्त्री शर्माले भने, ‘ढल्केवर प्रशारण लाईन लागायतका बर्षौदेखि अलपत्र आयोजना सुचारु गरिएको छ ।’

‘नेपालकाे पानी जनताकाे लगानी’ नारा बाेकेका ऊर्जमन्त्री प्रभाकरले हाइड्राेपावरमा लगानी गर्न अाह्वान समेत गरे । अनलाइनबाटै लगानी संकगलन गर्न बनाइएकाे वेबसाईटको उद्घाटन गर्दै मन्त्री प्रभाकरले अनलाईबाट संकलन भएको रकम विभिन्न आयोजनाहरुमा लगानी गरिने जानकारी दिए ।

मन्त्री प्रभाकरले पत्रकार सम्मेलनमा अहिले २७२१ मेगवाट बिजुली आवश्यक भएकाे भन्दै आगामी २०३५ सालसम्ममा २९ हजार मेगवाट बिजुली आवश्यक हुने बताए । उनले बंगलादेशबाट उर्जा उत्पादनमा सहकार्यका लागी पठाएको एमओयु विभिन्न निकायहरुसँग सहमति लिएर फिर्ता पठाइसकेकाे जानकारी पनि दिए ।

कार्यक्रममा नेपाल विद्युत प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक कुलमान घिसिङले अबकाे चार महिनामा मुलुकभर लाेडसेडिङ अन्त्य हुने जानकारी दिए । उनले काठमाडाैँ र पाेखरामा अब लाेडसेडिङ नहुने जानकारी दिँदै पूर्वका केही ठाउँहरुमा सिस्टमका कारण समस्या भएकाे बताए ।

ऊर्जामन्त्रीले भने-अब देशभर लोडसेडिङकाे अन्त्य

prabhakar

सन्धीखर्क । ऊर्जामन्त्री जर्नादश शर्मा ‘प्रभाकर’ले देशभर लोडसेडिङको अन्त्य गर्ने तयारीमा भइरहेको बताएका छन् । बिहीबार अर्घाखाँची महोत्सवको सन्धीखर्कमा उद्घाटन गर्दै ऊर्जामन्त्री प्रभाकरले ‘अब देशभर नै लोडसेडिङ अन्त्य गर्ने तयारीमा ऊर्जामन्त्रालय लागिरहेको छ । थप उत्पादन र वितरणको कामलाई पनि सँगसँगै लगिने...

जिएमअारविरुद्ध विप्लव-वैद्य र माेहनविक्रम एकैसाथ खनिए

gmr

सुर्खेत । माथिल्लो कर्णाली जलविद्युत आयोजना देशको हितविपरीत भएको भन्दै तीन पार्टीले खारेजीकाे माग गर्दै सडक संघर्षमा उत्रेका छन् ।  नेकपा (माअाेवादी), नेकपा (क्रान्तिकारी माअाेवादी) र नेकपा (मसाल)ले संयुक्त रुपमा माथिल्लाे कर्णाली जलविद्युत अायाेजना खारेजीकाे अान्दाेलन अगाडि बढाएका छन् । तीन पार्टीले...

लाेडसेडिङका पक्षपातीलाई सर्वाेच्चले पनि साथ दिएन

nea1

काठमाडाैँ । कारवाहीमा परेका नेपाल विद्युत प्राधिकरण तीन सञ्चालकलाई सर्वाेच्चले पनि साथ दिएन । सरकारले गरेकाे हटाउने निर्णय कार्यान्वयन नगर्न दिएको अन्तरिम आदेशलाई सर्वोच्च अदालतले खारेज गरेकाे छ । लोडसेडिङ हटाउने अभियानमा अवराेध गरेकाे भन्दै ऊर्जामन्त्री जनार्दन शर्मा ‘प्रभाकर’ले लक्ष्मण प्रसाद अग्रवाल,मनाेज...

चुनौतीको सामना गर्न तयार छुः ऊर्जामन्त्री

prabhakar-1

कास्की । ऊर्जामन्त्री जनार्दन शर्मा ‘प्रभाकर’ले उज्यालो नेपाल बनाउने अभियानमा विभिन्न तत्व निरन्तर बाधा हालिरहेको बताएका छन् । कास्की जिल्लाको सिल्दुजुरे गाविसस्थित माथिल्लो मादी जलविद्युत आयोजनाको उद्घाटन गर्दै मन्त्री प्रभाकरले यस्तो बताएका हुन् । आफु मन्त्री भएदेखि अहिलेसम्म ५ वटा मुद्दाको सामना...