Dabali News

  • Ad

मधेसीलाई कसैले देशभक्तिकाे प्रमाणपत्र दिनु पर्दैनः त्रिपाठी 

tripathi-janajagaran

२५ पुस

कपिलवस्तु ।
तमलोपाका बरिष्ठ उपाध्यक्ष हृदेश त्रिपाठीले मधेसको समस्या समाधान नभएसम्म कुनै पनि निर्वाचन हुन नसक्ने बताएका छन् । मधेसको माग पूरा नभएसम्म आफुहरुले सबै तहका निर्वाचन  हुन नदिने उनकाे ठाेकाेवा थियाे ।
तमलोपाले मानपुरको सेखुवनिया तालमा राखेको जन जागरण कार्यक्रमलाई अाइतबार सम्बाेधन गर्दै ‘जबसम्म लाडाइँ जित्दैनौँ तबसम्म कुनै चुनाव हुन दिदैनौँ’ त्रिपाठीले भने । जनताको सहभागीता बिना कुनै हालतमा निर्वाचन  हुन नसक्ने उनकाे दाबी थियाे । आफुहरुको शान्तिपूर्ण आन्दोलनलाई सत्तापक्ष र प्रमुख बिपक्षी दुबैले बेवास्ता गरेेको र उल्टै देशभक्तिसँग जाेडेर मधेसीकाे खिल्ली उठाएको उपाध्यक्ष त्रिपाठीले भने ।
पुस्तौँदेखि मधेसीहरुले सीमाको रक्षा गर्दै आएकाले मधेसीहरु नै सच्चा देशभक्त भएकाे भन्दै नेता त्रिपाठीले मधेसीहरुलाई देशभक्तिको कसैबाट प्रमाणपत्र नचाहिने बताए । देश गम्भीर मोडमा रहेको उनले सबै मिलेर जाने बेलामा देश टुक्राउने खेलमा लागेको भन्दै मधेसी जनताकाे भावनामाथि सत्तापक्ष र विपक्षीले लेलवाड गरेकाे दाबी गरे ।
janajagarana
जगदीश तिवारीकाे अध्यक्षता र गंगेशनाथ तिवारीको स्वागत मन्तब्यमा भएको कार्यक्रममा सांसद मिना थारु, जितेन्द्र शाह, ईकवाल अहमद शाह, पुर्वमन्त्री ईवर दयाल मिश्रा, मंगल प्रसाद गुप्तालगायले धारणा राखेका थिए ।

संशोधनकाे बहानामा देशलाई विखण्डन गर्ने प्रयासः सचिव ज्ञवाली

Pradeep

म्याग्दी । नेकपा (एमाले)का सचिव प्रदीप ज्ञवालीले संविधान संशोधनको बहानामा देशलाई विखण्डन र सामाजिक सद्भाव खल्बलाउने प्रयास भइरहेकाे बताएका छन् । प्रेस चौतारीले शनिबार म्याग्दीकाे बेनीमा आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा बाेल्दै सचिव ज्ञवालीले राष्ट्रिय र सामाजिक एकता कायम गर्न एमालेले मेची–महाकाली अभियान सञ्चालन...

२० किलाे चामलबाट बिच्किएका कर्णालीका अगुवा प्रधानमन्त्री र सञ्चारमन्त्रीसँग अागाे

naresh bhandari

काठमाडाैँ । बीस किलाे चामल दिएर कर्णालीकाे अपमान गरेकाे भन्दै एक जुट भएर प्रधानमन्त्री प्रचण्डसँग अाक्राेसित भएका कर्णालीबासी फेरि अागाे भएका छन् । बिहीबारकाे मन्त्रिपरिषद् बैठकले रेडियाे नेपालकाे कार्यकारी निर्देशकमा सुरेशकुमार कार्कीलाई नियुक्त गर्ने निर्णय सार्वजनिक भएसँगै कर्णालीका राजनीतिक अगुवाहरुले सरकार र...

लाेकमानलाई कालाेमाेसाे दल्ने प्रकाश-चन्द्र छुट्दै

lokman-prakash-chandra

काठमाडाैैँ । अख्तियारकाे पूर्व प्रमुख अायुक्त लाेकमानसिंह कार्कीलाई कालाेमाेसाे दल्ने प्रकाश शाही र चन्द्र बुढा अाज छुट्दै छन् । अदालतकाे अपहेलना गरेकाे भन्दै सर्वाेच्च अदालतले एक महिना जेल राख्न दिएकाे अादेश अाज सकिएकाे हाे । अखिल क्रान्तिकारीका केन्द्रीय सदस्य शाही र बुढलाई...

थापा र गच्छदारलाई हैसियतमा चित्त नबुझेपछि एक सिटे सांसद मन्त्री

prem-kumar

काठमाडौं । सत्तारुढ माओवादी केन्द्र र नेपाली काँग्रेसले कमल थापा र विजयकुमार गच्छदारको मन्त्रालयमा चित्त बुझाउन नसकेका छैनन् । राप्रपा अध्यक्ष कमल थापा र मधेसी जनअधिकार फोरम लोकतान्त्रिक अध्यक्ष विजय गच्छदारलाई सरकारमा जान खुट्टा उचालेपनि मन्त्रालयमा चित्त नबुझेपछि एक सिटे पार्टीका एक्ला...