Dabali News

  • Ad

हटे लाेकमान, छुटेनन् प्रकाश-चन्द्र, मंगलबार शैक्षिक हड्ताल 

lokman-prakash-chandra

२५ पुस 

काठमाडाैँ ।

लाेकमानसिंह कार्कीलाई अख्तियार दुरुपयाेग अनुसन्धान अायाेगकाे प्रमुख हुन याेग्यता नपुग्ने भन्दै सर्वाेच्च अदालतले नियुक्ति खारेज गरेकाे छ । हिजाेबाटै उनी अख्तियार प्रमुखबाट बिदा भएका छन् ।

अधिवक्ता अाेमप्रकाश अर्यालले कार्कीकाे याेग्यतामाथि नपुगेकाे भन्दै हालेकाे रिटकाे पुनरावाेलकन गर्दै सर्वाेच्चले याे फैसला गरेकाे हाे ।

कार्कीउपर भ्रष्टाचारको मुद्दा चलेको र सफाइ पाएको,जनआन्दोलनको क्रममा शक्ति र पदको दुरुपयोग गर्दै मानवअधिकार उल्लंघन गरेको भनी रायमाझी आयोगले कारबाहीका लागि सिफारिस गरेको,सरकारले मुख्यसचिव पदबाट राष्ट्रिय योजना आयोगको मुख्य अधिकृतमा सरुवा गरेको, सेवाबाट बर्खास्त गर्न नेपाल सरकारले कारबाही चलाएको,स्पष्टिकरण सोध्ने काम भएको  बर्खास्त गर्नका लागि लोकसेवा आयोगमा परामर्शका लागि लेखी पठाएको र कारबाही टुंगो नलाग्दै मुख्य अधिकृतको पदबाट राजनीनामा दिई पदमुक्त भएकाले उच्च नैतिक चरित्रवान भन्न मिलेन भन्दै कार्कीकाे नियुक्ति बदर गर्दै सर्वाेच्चले नयाँ अायुक्त नियुक्त गर्न समेत अादेश गरेकाे छ ।

 

कार्कीलाई अख्तियार दुरुपयाेग अनुसन्धान अायाेगकाे प्रमुखबाट हटेपनि उनलाई भ्रष्ट र अनैतिक भन्दै कालाेमाेसाे दल्ने प्रकाश शाही र चन्द्र ढकाललाई भने सरकारले छाेडेकाे छैन । उनीहरुलाई कार्की अाफैले छाेड्न अाग्रह समेत गरेका थिए तर उनीहरु प्रहरी हिरासतमै छन् ।

अाफ्ना कार्यकर्ता रिहाईकाे माग गर्दै अखिल क्रान्तिकारीकाले भाेली मंगलबार देशभर अाम शैक्षिक हडतालकाे घाेषणा गरेकाे छ ।

 

फेसबुकबाट सामूहिक बलात्कारको प्रत्यक्ष प्रशारण,प्रहरी घटनास्थलमै पुग्याे

Facebook

काठमाडाैँ । सामाजिक सञ्जाल फेसबुकबाट सामुहिक बलात्कारकाे प्रत्यक्ष प्रसारण गरियाे भन्दा विश्वास नलाग्न सक्छ । तर,अाइतबार तीन जना युवाहरुले एउटी युवतीलाई सामुहिक बलात्कार गरेकाे फेसबुकबाट प्रत्यक्ष प्रसारण गरेका छन् । याे घटना स्वीडेनका हाे । अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुका अनुसार स्वीडेनको राजधानीबाट करिब एक...

ट्रम्पले चुनावी नारा पूरा गर्न सुरु गरे

5trump

काठमाडौं । अमेरिकी राष्ट्रपति डाेनाल्ड ट्रम्पले अाफ्नाे चुनावी पूरा गर्न सुरुवात गरेका छन् । उनले ब्यापार सम्झौता ट्रान्स प्यासिफिक पार्टनरशीप टीपीपीको सदस्य राष्ट्रबाट बाहिरिने निर्णय गरेका छन् । पूर्व राष्ट्रपति बराक अाेबामाकाे पहलमा १२ राष्ट्र सम्मिलित टीपीपी सम्झौता भएकाे थियाे । ट्रम्पले टीपीपी...

२४ घण्टा नबित्दै हात्तीको अर्काे आक्रमण, बालिकाको मृत्यु

hatti

झापा । हात्तीले एकै गाउँमा २४ घण्टा नबित्दै अर्काे आक्रमणमा गरेकाे छ । साेमबार जंगली हात्तीकाे अाक्रमणमा परी भद्रपुर नगरपालिका–२ की १३ वर्षीया बालिका शर्मिला लिम्बूकाे ज्यान गएकाे छ । साेही ठाउँमा आइतबारकाे अाक्रमणमा परी ४१ वर्षीया पालमाया सुब्बाको मृत्यु भएको थियो । आइतबार...

अादिबासी जनजाति नेताहरुले भने-माओवादी केन्द्रमा बाहुनवाद हावी भयाे,अर्को जनयुद्ध आवश्यक

ucpnm

काठमाडौँ । माओवादी केन्द्र आवद्ध विभिन्न आदिबासी जनजाति नेताहरुले पार्टीमा बाहुनवाद हावी भएको भन्दै नेतृत्वको तीब्र आलोचना गरेका छन् । आइतबार काठमाडौँमा बसेको आदिबासी जनजाति महासंघको बैठकमा उनीहरुले नेतृत्वले संकटको बेलामा मात्र आफूहरुलाई उपयोग गरेको बताए । यो महासंघमा ३२ वटा समुदायगत...