Dabali News

‘प्रचण्ड सरकार अवैध खाेले ठेकेदारकाे पक्षमा’ 

२४ पुस

परासी ।

सरकारले हाजिर भएकाे एक महिना नपुग्दै स्थानीय विकास अधिकारीकाे सरुवा गरेपछि स्थानीयहरुले विराेध गरेका छन् ।

बाँकीबाट सरुवा भएर अाएका एलडिअाे जिवलाल भुषाललाई काज सरुवा गरिएकाे छ । भुषालले जिल्ला आउन वित्तिकै जिल्लाका विभिन्न खोलाहरुबाट अवैध ढुङ्गागिट्टी बालुवा र टिप्परहरु नियन्त्रणमा लिएका थिए । खोला ठेकेदारहरु प्रभावमा परेर सरकारले भुषालको धादिङ्ग काज सरुवा गरेकाे हाे ।

तीन महिनाभित्र सबै खोलाहरुबाट अवैध रुपमा निकासी हुने नदीजन्य पदार्थहरु राेकेर जिल्लाको राजस्व वृद्धि गर्ने प्रतिबद्धता जनाएपछि ठेकेदारहरु भुषालको सरुवाका लागि ३ सातादेखि मन्त्रालमा दौडधुप गर्दै आएका थिए । विभिन्न खोलाहरुबाट अवैध उत्खनन गरी स्टक गरिएको १६ लाख २ हजार ५ सय घनमिटर ढुङ्गागिट्टी बालुवा जफत गर्दै ओसारपोसार गर्ने २७ वटा टिप्पर, ३ वटा जेसिभी र २ वटा ट्याक्टर नियन्त्रणमा लिएका थिए ।

ठेकेदारहरुले अाफ्नाे अवैध धन्दामा अवराेध हुने भएपछि भुषाललाई धादिङ्ग र याेजना प्रमुख प्रकाश पन्थीलाई मन्त्रालय काज सरुवा गराएको छ । स्थानीय विकास अधिकारी भुषालले जफत गरिएको स्टकहरु निलाम गर्ने र नियन्त्रणमा लिइएको सवारी साधनहरुलाई कार्वाही गर्न खोज्दा ठेकेदार कम्पनीेले पुनरावेदनमा रिट दायर गरेपछि अदालतले पनि राेकेकाे थियाे । ठेकेदारहरुले जिविसको नियन्त्रणमा रहेका २७ टिप्पर मध्ये १६ वटा टिप्पर ३५ लाख रुपिया जरिवाना तिरीे छुटाएका थिए भने अरु बाँकी टिप्पर, जेसिभीहरु अझै जिविसको नियन्त्रणमा छन् । सबै खोलाहरुको वातावरणिय प्रभाव मुल्याङ्कन परीक्षण गरी ठेक्क प्रकृयामा ल्याउने र अवैध उत्खनन रोक्दै चोरी तस्करी गर्नेलाई कारवाही गर्ने भुषालकाे याेजना थियाे ।

मधेशी थरुहट संयुक्त लोकतान्त्रिक मोर्चा नवलपरासीले सरुवाकाे विराेध गरेकाे  छ । राम्रो काम गर्दै आएका एलडिओ र योजना अधिकृतको सरुवा भएको खबरसँगै मोर्चाले आपत्ति जनाउदै हिजो शुक्रबार तिनको सरुवा रोक्न जिल्ला प्रशासन कार्यालयमार्फत सरकारको ध्यानाकर्षण समेत गराएकाे थियाे । 

स्थानीयले सरकार अवैध खाेले ठेकेदारकाे पक्षमा रहेकाे भन्दै राम्राे काम गर्ने एलडिअाेकाे सरुवा राेक्न माग गरेका छन् ।

Ad
Ad
Ad

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम निरन्तर चलिरहेको छ ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सबैका सन्तुलित विचार हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकतामा पर्छन् ।

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 

अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल

सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

संवाददाताः जगतबहादुर विष्ट

दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone
01-4771244
Email
[email protected]
[email protected]