Dabali News

  • Ad

अगाडि बढ्याे कार्कीविरुद्धकाे महाअभियोग प्रस्ताव 

lokman-singh-karki

२४ पुस

काठमाडाैँ ।

अख्तियारका निलम्वित प्रमुख लाेकमानसिंह कार्कीविरुद्धकाे महाअभियोग प्रस्ताव अगाडि बढेकाे छ । संसद अवरुद्ध हुँदा महाअभियाेगमाथिकाे छलफल पनि राेकिएकाे थियाे ।

एमाले केही लचिलाे भएसँगै अाइतबार बसेकाे बैठकले पस्तावलाई महाअभियाेग सिफारिस समितिमा पठाएकाे छ । महाअभियोग प्रस्तावमा बोल्न बाँकी सांसदहरुले छलफलमा भाग नलिने सूचना दिएसँगै प्रस्तावलाई महाअभियोग सिफारिस समितिमा पठाउने प्रस्ताव पास भएको हाे ।

अब सिफारिस समितिले कार्कीसँग बयान लिनुका साथै आवश्यक अध्ययन तथा अनुसन्धान गर्नेछ । यसक्रममा कार्कीकोे घर तथा कार्यालयमा खानतलासी समेत गर्न सक्ने छ ।

 

 

संशोधनकाे बहानामा देशलाई विखण्डन गर्ने प्रयासः सचिव ज्ञवाली

Pradeep

म्याग्दी । नेकपा (एमाले)का सचिव प्रदीप ज्ञवालीले संविधान संशोधनको बहानामा देशलाई विखण्डन र सामाजिक सद्भाव खल्बलाउने प्रयास भइरहेकाे बताएका छन् । प्रेस चौतारीले शनिबार म्याग्दीकाे बेनीमा आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा बाेल्दै सचिव ज्ञवालीले राष्ट्रिय र सामाजिक एकता कायम गर्न एमालेले मेची–महाकाली अभियान सञ्चालन...

ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा बालिकाको मृत्यु, दुई गम्भीर घाइते

Accident1

खोटाङ । ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा खोटाङमा एक बालिकाको घटनास्थलमै ज्यान गएको छ भने दुईजना गम्भीर घाइते भएका छन् । दिक्तेल नगरपालिका–११ स्थित मेघेचौतारामा गएराति ना ४ च ५३६७ नम्बरको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा सोही स्थानकी आठ वर्षीया बालिका आशा तामाङको घटनास्थलमै मृत्यु भएको...

सांसदका विकासे याेजनाः बाँडीचुँडी खाउँ

sansad

बैतडी । निर्वाचन क्षेत्र पूर्वाधार विशेष कार्यक्रम र निर्वाचन क्षेत्र विकास कार्यक्रमअन्तर्गतका योजनाहरु सांसहरुले मनपरी रुपमा छनाेट गरेका छन् । निर्देशिका विपरीत याेजना छनोट भएपछि चर्काे विराेध भइरहेकाे छ । सांसदले आफ्नै गोजीबाट कार्यकर्ता पाल्ने हिसाबले योजना छनोट गरेको स्थानीय बासिन्दाले आरोप...

सुस्ताकाे विकासमा भारतीय अवरोध

susta 1

परासी । सुस्तामा निर्मित भौतिक पुर्वाधारका कार्यहरु भारतले अवरोध गरेकाे छ । सुस्तामा झुलुङ्गेपुल, तटबन्ध, बाटो, बस्ती विकासलगायत सम्पूर्ण विकास निर्माण कार्य बन्द भएका छन् ।  भारतकाे अवरोध हटाएर पुनः निर्माण कार्य  सुचार गराउन जिल्लाका सरकारी निकायले सुस्ताको अनुगमन गरेका छन् । नेपालको सीमाना...