Dabali News

  • Ad

विद्राेही सेनाकाे नेतृत्वमा सैनिक ब्यारेक बाहिर,सम्झाैता भएकाे राष्ट्रपतिकाे दाबी 

ibhari-cost

२४ पुस

काठमाडाैँ ।

आइभोरी कोष्टका राष्ट्रपति र विद्राेहमाे उत्रेका सैनिकबीच सम्झाैता भएकाे छ । अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमका अनुसार राष्ट्रपति एलासेन ओट्टारा र आन्दोलनमा उत्रिएका सैनिकबीच पुनः ब्यारेकमा फर्किने सम्झौता भएको हाे ।

काम गर्ने वातावरण नभएकाे र सेवा सुविधाकाे माग गर्दै सेनाकाे एउटा समूहले सैनिक मुख्यालयलाई नियन्त्रण लिएर अान्दाेलनमा उत्रेकाे थियाे । उनीहरुले ब्यारेकबाट बाहिर निस्केका थिए ।

विद्राेही सैनिकले बुआका राज्यमा रक्षामन्त्रीलाई घेराबन्दीमा राखेर केही समय पछि रिहा गरेका थिए । सरकारी सेनामा भर्ति भएका अधिकाशं पुर्व सशस्त्र समुहका जवानले आन्दोलनको नेतृत्वको गरेको आशंका गरिएको बताइएकाे छ ।

ट्रम्पविरुद्ध १० लाख महिला सडकमा 

chicago

काठमाडाैँ । अमेरिकाकाे राष्ट्रपतिकाे जिम्मा डाेनाल्ड ट्रम्पले समालेसँगै विश्वभरका महिला सडकमा निस्केका छन् । महिला विराेधी अभिव्यक्तिका कारण उनकाे विराेध भइरहेकाे छ । ट्रम्पले अमेरिकाकाे जिम्मेवारी समालेसँगै खुशीयाली मनाउने भन्दापनि पनि धेरै विराेधमा उत्रेका छन् । अमेरिकाको लस एन्जेल्स, हर्टफोर्ड, चिगाको, न्युयोर्क,...

तरकारी बजारमा बम विस्फोट हुँदा २० जनाकाे मृत्यु 

pakistan bisfot

काठमाडौं । पाकिस्तानको उत्तर–पश्चिमी कुर्रम जिल्लास्थित पाराचिनार सहरमा बम विस्फोट हुँदा कम्तीमा २० जनाको मृत्यु भएको छ । शनिबार तरकारी बजारमा भएको विस्फोटमा परी अरु धेरै घाइते भएकाे अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । प्रहरीका अनुसार मृतककाे संख्या अझै बढ्न सक्ने छ ।...

गणतन्त्र दिवसमा भारतीय प्रधानमन्त्री माेदीसहित भाजपाका नेतामाथि माअाेवादीले अाक्रमण गर्ने !

maoist-modi

काठमाडाैँ । भाकपा (माअाेवादी)ले प्रधानमन्त्री नरेन्द्र माेदी र भाजपाका नेताहरुलाई लक्षित गरेर संघर्षका कार्यक्रम अगाडि बढाएकाे छ । भारतकाे केन्द्रीय सुरक्षा एजेन्सीका अनुसार गणतन्त्र दिवस र आगामी चुनावमा माओवादीले प्रधानमन्त्री माेदी, भाजपा अध्यक्ष राजनाथ सिंह, अमित शाहलगायतका नेताहरुलाई निसाना बनाएका छन् । माअाेवादीले...

डोनाल्ड ट्रम्पको सपथ आज, ५० सिनेटरद्वारा बहिस्कार

donald-trump

काठमाडौं । डोनल्ड ट्रम्पले शुक्रबार अमेरिकी राष्ट्रपतिको जिम्मेवारी समाल्दै छन् । ह्वाइट हाउसमा हुने भव्य समारोहमा ट्रम्पले राष्ट्रपतिको शपथ लिनेछन् शपथका लागि भव्य तयारी भएको अमेरिकी सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन् । गत नोभेम्बरमा भएको चुनावमा ट्रम्प निर्वाचित भएका थिए । शपथ ग्रहण समारोहका...