Dabali News

  • Ad

जिएमअारविरुद्ध विप्लव-वैद्य र माेहनविक्रम एकैसाथ खनिए

gmr

२३ पुस

सुर्खेत ।

माथिल्लो कर्णाली जलविद्युत आयोजना देशको हितविपरीत भएको भन्दै तीन पार्टीले खारेजीकाे माग गर्दै सडक संघर्षमा उत्रेका छन् ।  नेकपा (माअाेवादी), नेकपा (क्रान्तिकारी माअाेवादी) र नेकपा (मसाल)ले संयुक्त रुपमा माथिल्लाे कर्णाली जलविद्युत अायाेजना खारेजीकाे अान्दाेलन अगाडि बढाएका छन् ।

तीन पार्टीले शुक्रबार सुर्खेतकाे विरेन्द्रनगरमा विराेध सभा गरेका छन् । विरोधसभामा नकपा (माअाेवादी)का स्थायी समिति सदस्य हेमन्तप्रकाश अाेलीले ‘सुदर्शन’ले कोइराला परिवार र एमालेहरुले नदीहरु बेचिरहेकाे बताउँदै त्यसमा प्रचण्ड पनि मिसिएकाे बताए । उनले विद्युत उत्पादन गर्ने भन्दा पनि कर्णाली नदीलाई कब्जा गर्ने उद्देश्यले जिएमअारले माथिल्लो कर्णाली अायाेजना हाेल्ड गरेकाे बताए ।

‘‘अबको १० वर्षमा भारतको उत्तर प्रदेशमा पानीको हाहाकार हुनेवाला छ, जिएमआरले विद्युत उत्पादन गर्ने भन्दै कर्णालीको पनि कब्जा गर्नेछ’’ अाेलीले भने ।

नेकपा (क्रान्तिकारी माओवादी)का प्रवक्ता हरिभक्त कँडेलले भारतले प्राकृतिक श्रोत-साधनले धनी देशलाई कंगाल बनाउन खोजेको बताए । उनले माथिल्लाे कर्णाली देश र जनताकाे हित विपरित भएकाे भन्दै खारेज गरिनु पर्ने बताए ।

त्यस्तै नेकपा क्रान्तिकारी माओवादीका पोलिब्युरो सदस्य चक्रपाणि शर्माले आयोजनामा राजनैतिक, संवैधानिककानुनी, आर्थिक, प्राविधिक, सामाजिक र पर्यावरणीय कुरामा राष्ट्रघाती सम्झौता भएको बताए ।

कार्यक्रममा कर्णाली जलधार समितिका अध्यक्ष भरत शाहीले आयोजनाका बारेमा सरकारले पुनर्विचार गर्ने अझै समय भएको भन्दै यदि त्यसो नगरिए नागरिकस्तरबाट आन्दोलन हुने चेतावनी दिए ।

कार्यक्रममा विभिन्न साँस्कृतिक प्रस्तुतीहरु समेत प्रस्तुत गरिएका थिए ।

कमिसन खाएर मिटर विगार्ने काँग्रेस-एमाले निकट १२ कर्मचारी पक्राउ 

pakrau

काठमाडौं । नेपाल विद्युत प्राधिकरणका १२ कर्मचारीलाई  प्रहरीले विद्युत चोरीकाे अाराेपमा पक्राउ गरेकाे छ । पक्राउन पर्नेमा नेपाल विद्युत प्राधिकरणका सुपरभाइजरसहित १२ कर्मचारी र चार जना व्यवसायी छन् । कमिसन खाएर उद्याेगका मिटर विगारेर कम बिलिङ गर्ने बालाजु क्षेत्रका सुपरभाइजर सुमन श्रेष्ठसहित...

ऊर्जामन्त्रीले भने-अब देशभर लोडसेडिङकाे अन्त्य

prabhakar

सन्धीखर्क । ऊर्जामन्त्री जर्नादश शर्मा ‘प्रभाकर’ले देशभर लोडसेडिङको अन्त्य गर्ने तयारीमा भइरहेको बताएका छन् । बिहीबार अर्घाखाँची महोत्सवको सन्धीखर्कमा उद्घाटन गर्दै ऊर्जामन्त्री प्रभाकरले ‘अब देशभर नै लोडसेडिङ अन्त्य गर्ने तयारीमा ऊर्जामन्त्रालय लागिरहेको छ । थप उत्पादन र वितरणको कामलाई पनि सँगसँगै लगिने...

कर्णालीका सबै घर परिवारलाई हाईड्रोपावरमा एक लाख शेयरः ऊर्जामन्त्री 

prabhakar-1

काठमाडाैँ । ऊर्जामन्त्री जनार्दशन शर्मा ‘प्रभाकर’ कर्णालीका सबै घर परिवारलाई हाईड्राेपावरमा एक लाख शेर हाल्न पाउने प्रक्रिया अगाडि बढाइएकाे जानकारी दिएका छन् । साेमबार मन्त्रालयमा अायाेजित पत्रकार सम्मेलन गरेर मन्त्रालयले हालसम्म गरेकाे काम र अागमी याेजना सार्वजनिक गरेकाे छ । ‘शेयर लगानी...

लाेडसेडिङका पक्षपातीलाई सर्वाेच्चले पनि साथ दिएन

nea1

काठमाडाैँ । कारवाहीमा परेका नेपाल विद्युत प्राधिकरण तीन सञ्चालकलाई सर्वाेच्चले पनि साथ दिएन । सरकारले गरेकाे हटाउने निर्णय कार्यान्वयन नगर्न दिएको अन्तरिम आदेशलाई सर्वोच्च अदालतले खारेज गरेकाे छ । लोडसेडिङ हटाउने अभियानमा अवराेध गरेकाे भन्दै ऊर्जामन्त्री जनार्दन शर्मा ‘प्रभाकर’ले लक्ष्मण प्रसाद अग्रवाल,मनाेज...