Dabali News

  • Ad

बिरामीबाट आएको शूल्क राज्य कोषमा जम्मा गर्छुः राई

२१ पुस

काठमाडौँ ।

प्राकृति उपचार पद्धतिबाट विभिन्न रोगीको उपचार गर्दै आएकी कमला राईले आफूलाई ठाउँ उपलब्ध गराइदिन सरकारले आग्रह गरेकी छन् ।
आफ्नै वरपर भएका जडीबुडी र अन्य विधिबाट उपचार सम्भव भएपनि राज्यले त्यसलाई बेवास्ता गरेका कारण विरामीले सेवा नपाएको राईले बताएकी छन् ।

‘मैले एचआईभी र कुष्ठरोगबाहेक सबै रोगको उपचार गर्न सक्छु, त्यसको लागि राज्यले वातावरण बनाइदिनु पर्छ । धेरै नेपाली बिरामीको नाममा ठूलो खर्च भइरहेको छ । राज्य पनि उपचार खर्च दिएर हैरान भइसकेको छ’ राईले भनिन् । आफूलाई उपचार गर्ने वातावरण बनाइदिए राज्यको ढुकुटी समेत बच्ने उनको दाबी छ ।

बिहीबार संवाद डबलीमा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरी आफू स्वास्थ्यकर्मी र राज्यसँग समन्वय गरेर अगाडि बढ्ने बताइन् । विदेशी उपचार पद्धतिमा भर पर्ने तर नेपालीको ज्ञान र क्षमतामा विश्वास नगर्ने दृष्टिकोणका कारण आफ्नो ज्ञान र क्षमता मरिरहेको राईले पत्रकार सम्मेलनमा बताइन् ।

उपचार संचालन गर्ने ठाउँ उपलब्ध गराउन सरकारसँग माग गर्दै उनले भनिन् ‘मलाई उपचार गर्ने वातावरण सरकारले मिलाई दिनुपर्छ । त्यसबाट आएका शूल्क राज्यको कोषमा जम्मा गर्छु ।’ उनले आफूलाई व्यक्तिगत फाइदा नचाहिएको बताइन् । आफ्नो उपचारलाई पारदर्शी बनाउने समेत राईको भनाई थियो ।

बिरामीको सम्पर्कको लागि कमलाले आफ्नो नम्बर ९८६११६६७४३-९८०३९९२०२६ दिएकी छन् ।

फेसबुकबाट सामूहिक बलात्कारको प्रत्यक्ष प्रशारण,प्रहरी घटनास्थलमै पुग्याे

Facebook

काठमाडाैँ । सामाजिक सञ्जाल फेसबुकबाट सामुहिक बलात्कारकाे प्रत्यक्ष प्रसारण गरियाे भन्दा विश्वास नलाग्न सक्छ । तर,अाइतबार तीन जना युवाहरुले एउटी युवतीलाई सामुहिक बलात्कार गरेकाे फेसबुकबाट प्रत्यक्ष प्रसारण गरेका छन् । याे घटना स्वीडेनका हाे । अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुका अनुसार स्वीडेनको राजधानीबाट करिब एक...

ट्रम्पले चुनावी नारा पूरा गर्न सुरु गरे

5trump

काठमाडौं । अमेरिकी राष्ट्रपति डाेनाल्ड ट्रम्पले अाफ्नाे चुनावी पूरा गर्न सुरुवात गरेका छन् । उनले ब्यापार सम्झौता ट्रान्स प्यासिफिक पार्टनरशीप टीपीपीको सदस्य राष्ट्रबाट बाहिरिने निर्णय गरेका छन् । पूर्व राष्ट्रपति बराक अाेबामाकाे पहलमा १२ राष्ट्र सम्मिलित टीपीपी सम्झौता भएकाे थियाे । ट्रम्पले टीपीपी...

२४ घण्टा नबित्दै हात्तीको अर्काे आक्रमण, बालिकाको मृत्यु

hatti

झापा । हात्तीले एकै गाउँमा २४ घण्टा नबित्दै अर्काे आक्रमणमा गरेकाे छ । साेमबार जंगली हात्तीकाे अाक्रमणमा परी भद्रपुर नगरपालिका–२ की १३ वर्षीया बालिका शर्मिला लिम्बूकाे ज्यान गएकाे छ । साेही ठाउँमा आइतबारकाे अाक्रमणमा परी ४१ वर्षीया पालमाया सुब्बाको मृत्यु भएको थियो । आइतबार...

अादिबासी जनजाति नेताहरुले भने-माओवादी केन्द्रमा बाहुनवाद हावी भयाे,अर्को जनयुद्ध आवश्यक

ucpnm

काठमाडौँ । माओवादी केन्द्र आवद्ध विभिन्न आदिबासी जनजाति नेताहरुले पार्टीमा बाहुनवाद हावी भएको भन्दै नेतृत्वको तीब्र आलोचना गरेका छन् । आइतबार काठमाडौँमा बसेको आदिबासी जनजाति महासंघको बैठकमा उनीहरुले नेतृत्वले संकटको बेलामा मात्र आफूहरुलाई उपयोग गरेको बताए । यो महासंघमा ३२ वटा समुदायगत...