Dabali News

  • Ad

साक्षी पाएपछि कप्तान धोनीले क्रिकेटलाई गरे बाईबाई

dhoni-sakshi

२१ पुस

काठमाडौं ।

भारतीय क्रिकेट टीमका कप्तान महेन्द्र सिंह धोनीले राजीनामा दिएका छन् । उनले सन् २०१४ मा नै टेष्ट क्रिकेटबाट सन्यास लिईसकेका धोनीले वन डे र ट्वान्टी ट्वान्टी क्रिकेटको कप्तानबाट समेत बाहिरिएका छन् ।
इङ्ल्याण्डबिरुद्धको वन डे सिरिज सुरु हुन १० दिनमात्र बाँकी रहँदा धोनीको राजिनामले भारतीय क्रिकेट टोलीलाई नयाँ कप्तानबारे चिन्ता बढेको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले बताएका छन् ।

बीसीसीआईले वन डे र ट्वान्टी ट्वान्टी क्रिकेटको विकेटकिपर–ब्याट्सम्यानका रुपमा भने धोनीलाई समावेश गरेको छ । धोनीको कप्तानीलाई लिएर पछिल्लो समय भारतीय क्रिकेट समर्थक मात्र नभई बीसीसीआई भित्र पनि चर्को बहस हुने गरेको थियो । ३५ बर्षे धोनीले सन् २००७ को सेप्टेम्बरदेखि वन डे क्रिकेटको कप्तानी सम्हालेका थिए ।

धोनीकै नेतृत्वमा भारतले २००७ मा ट्वान्टी ट्वान्टी र २०११ मा वन डे को बिश्वकप जितेको थियो भने २०१३ मा च्याम्पियन्स ट्रफी उचालेको थियो । क्रिकेटका तीनै फर्मेटको कप्तानका रुपमा सवैभन्दा बढी खेल खेल्ने भारतीय क्रिकेटर पनि उनै हुन् । १ सय ९९ वटा वन डे, ७२ वटा ट्वान्टी ट्वान्टी र सन् २००८ देखि २०१४ सम्ममा ६० वटा टेष्टको कप्तानी गरेका थिए ।

धोनीको सन्यासपछि टेष्ट क्रिकेट सम्हालेका बिराट कोहलीलाई नै वन डे र ट्वान्टी ट्वान्टीको समेत कप्तानका रुपमा हेरिएको छ ।

कलाकार साक्षीसँग बिबाह बन्धनमा बाँधिएपछि कप्तान धाेनीले राजिनामा गरेकाे भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले लेखेका छन् ।

प्रशिक्षक र खेलाडीले भने–सातौँ राष्ट्रिय खेलकुदमा नक्कली खेलाडी खेलाइयो

काठमाडौं । हालै सम्पन्न सातौँ राष्ट्रिय खेलकुद प्रतियोगिताको वैधानिकतामाथि नै प्रश्न चिह्न खडा भएको छ । प्रतियोगितामा फर्जी खेलाडीलाई सहभागिता गराएको प्रशिक्षक र खेलाडीले बताउँदै छानविनको लागि माग गरेका छन् । सातौँ राष्ट्रिय खेलकुद प्रतियोगितामा मध्यपश्चिमाञ्लचबा ६९ केजी तौल समूहमा बक्सिङ खेलमा सहभागिता...

मेस्सीको फ्रि–किक गोलले बार्सिलोनाकाे जित

messi

काठमाडौँ । बार्सिलोना स्पेनिस कोपा डेल रे फुटबलको क्वाटरफाइनलमा प्रवेश गरेको छ । बुधबार राति भएको अन्तिम १६ को दोस्रो लेगमा एथ्लेटिको बिल्बाओलाई ३–१ ले हराएर समग्रमा ४–३ को जितसहित बार्सिलोना अन्तिम ८ मा पुगेको हो । अन्तर्राष्ट्रिय समाचार एजेन्सीहरुका अनुसार पहिलो...

आर्सनलले लगातर तीन गरेपछि हारबाट बच्याे 

arsanal

काठमाडौं । आर्सनलले लगातार तीन गाेल गरेपछि बर्नमाउथसँग हारबाट जाेगिएकाे छ ।  इङ्गलिश प्रिमियर लिग फुटबल अन्तर्गत मंगलबार राती भएको खेलमा बर्नमाउथले लगातार तीन गोल गरेपछि ६९ मिनेटसम्म आर्सनललाई ३-० ले पछि पारेकाे थियाे । अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमका अनुसार खेलकाे ७० औं मिनेटमा अलेक्सीस सान्चेजको गोलमार्फत...

क्रिष्टल प्यालेसलाई आर्सनलकाे २ गाेल

arsenal

काठमाडौं । इङ्लिश प्रिमियर लिग फुटबल अन्तर्गत आइतबार राती भएका खेलहरुमा आर्सनल र टोटनह्याम हट्सपर विजयी भएका छन् । आफ्नै मैदानमा भएको खेलमा आर्सनलले क्रिष्टल प्यालेसलाई २-० ले हराएको हो । खेलमा आर्सनललाई विजयी गराउन ओलिभर जिरु र अलेक्स ईओबीले एक एक गोल...