Dabali News

  • Ad

गृहमन्त्रीलाई हामीले पनि निगरानी गरिरहेका छाैँः विप्लव 

biplav

१९ पुस 

काठमाडाैँ ।

नेकपा (माअाेवादी)का महासचिव विप्लवले गृहमन्त्री विमलेन्द्र निधिले माअाेवादीलेबारे गरेकाे टिप्पणीलाई दलालको विषाक्त अभिव्यक्तिकाे रुपमा लिएकाे बताएका छन् ।

महासचिव विप्लवले एक अनलाइनसँगकाे अन्तरवार्ताकाे क्रममा गृहमन्त्रीकाे गतिविधिलाई अाफ्नाे पार्टी र जनताले निगरानी गरिरहेकाे बताएका छन् । ‘सत्ताकब्जा गरेपछि एउटा दलालको विषाक्त अभिव्यक्तिका रुपमा लिएका छौँ । हामीलाई यसमा कुनै चिन्ता छैन् । किनभने निगरानी उनले मात्र होइन, हामीले पनि गर्छौं । जनताले पनि गर्छन् । हामी त प्रतिस्पर्धामा न छौँ’ विप्लवले भने ।

अन्तरवार्ताकाे क्रममा विप्लवले अाफ्नाे पार्टीकाे महाधिवेशनकाे नारा लेख्न र महंगी घटाउ भनेर नारा समेत नदिएकाे र जानजान ठूलाे धराैटी भन्दै मागिएकाे सबै अाफूलाई राम्राेसँग जानकारी भएकाे बताएका छन् । उनले दलाल संसदीय व्यवस्थाविरुद्धकाे क्रान्तिकारीकाे प्रक्रियालाई राेक्न खाेजेकाे भन्दै कल्पना नगर्न भनेका छन् ।

गृहमन्त्री निधिले केही समयअघि नेकपा (माअाेवादी)का गतिविधि गैरराजनीतिक छन् भन्दै त्यसमाथि सूक्ष्म निगरानी गरिएको बताएका थिए ।

अादिबासी जनजाति नेताहरुले भने-माओवादी केन्द्रमा बाहुनवाद हावी भयाे,अर्को जनयुद्ध आवश्यक

ucpnm

काठमाडौँ । माओवादी केन्द्र आवद्ध विभिन्न आदिबासी जनजाति नेताहरुले पार्टीमा बाहुनवाद हावी भएको भन्दै नेतृत्वको तीब्र आलोचना गरेका छन् । आइतबार काठमाडौँमा बसेको आदिबासी जनजाति महासंघको बैठकमा उनीहरुले नेतृत्वले संकटको बेलामा मात्र आफूहरुलाई उपयोग गरेको बताए । यो महासंघमा ३२ वटा समुदायगत...

काँग्रेस-एमालेका कर्मचारी विद्युत चोरीका कमाण्डर, कमिसन अध्यक्षसम्म

bidhyut chor

काठमाडौं । नेपाल विद्युत प्राधिकरणमा क्रियाशील राजनीति संगठनका पदाधिकारी नै विद्युत चोरीमा संलग्न रहेको खुलेको छ । प्रहरीले एक महिनासम्म गरेको अनुसन्धानबाट मिटर बिगारेर कमिसन खाने गरेको रहस्य खुलेको हाे ।  मिटर बिगार्दै गरेकाे अवस्थामा नेपाल विद्युत प्राधिकरणका कार्यरत ट्रेड युनियनका पदाधिकारी रंगेहात...

संविधान संशाेधन मधेसी जनताकाे माग हाेइनः नेता नेपाल

madhav-nepal

पोखरा । नेकपा (एमाले)का वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले संविधान संशाेधनकाे माग अाम मधेसी जनताकाे नभएकाे बताएका छन् । प्रेस चौतारी नेपाल कास्कीले साेमबार गरेको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा बाेल्‍दै नेता नेपालले संसदमा पेस भएको संविधान संशोधन प्रस्तावलाई थाँती राखेर निर्वाचनसम्बन्धी कानुन पास गरी...

प्रधानमन्त्रीले भने-कठोर निर्णय लिनसक्छु

pm-prachanda

काठमाडौं प्रधानमन्त्री प्रचण्डले जाेखिम उठाएरै भएपनि चुनावकाे मिति घाेषणा गर्ने सक्ने बताएका छन् । अाइतबार काठमाडाैँमा अायाेजित एक कार्यक्रममा बाेल्दै प्रचण्डले अाफूले धेरै पटक जाेखिम लिएर निर्णय गरेकाे भन्दै चुनाव मिति घाेषणा गर्ने बताएका हुन् । उनले माघ १५ गतेभित्र सरकारले चुनावको मिति...