Dabali News

  • Ad

श्रीमानको यातना सहन नसकेर हप्ता दिन हिडेर सदरमुकाम पुगिन् बिषा बिक

bisha

१६ पुस

दुनै ।

डोल्पा जिल्लाको गाइगाउँ गाबिस–९ की एक महिला श्रीमान्को कुटाइ सहन नसकेर न्यायको लागि एक हप्ता हिडेर दुनै पुगेकी छन् । २४ बर्षीय बिषा कुमारी बिक न्यायको लागि दुई वर्षे छोरा बोकेर भोकभोकै दुनै पुगेकी हुन् ।

बिषाको श्रीमानले मरणासन्न हुने गरी कुटपिट गरेपछि जिल्लास्थित महिला तथा बालबालीका कार्यालय, जिल्ला प्रशासन र जिल्ला प्रहरी कार्यालय पुगेर न्याय मागेकी छन् ।

शरीरभरी निलडाम भएकी बिषाले श्रीमानले विगत ६ बर्षदेखि पटकपटक कुटपिट गर्दा सहेको भन्दै ज्यानै लिने गरी कुटापिट गरेकाले सहन नसकेको बताएन् ।

अनुहारदेखि शरीरका विभिन्न भागमा निल डाँम, काखमा दुई बर्षीय छाेराे बाेकेर सरकारी र गैरसरकारी निकायसँग न्यायकाे लागि गुहार गरिरहेकी छन् बिषा ।

उनको जिल्ला अस्पतालमा उनको उपचार भइरहेको छ । उपचारपछि बिषाको निवेदनमाथि छलफल गर्ने जिल्ला प्रशासन कार्यालय डोल्पाले बताएको छ ।

देश-समाजलाई केही दिन कलाकारितामा लागेकी हुँः गायीका भुमिका

bhumika 2

काठमाडौँ । गायीका भुमिका शाहले देश-समाज परिवर्तनको लागि आफू गीत-संगीत क्षेत्रमा लागेको बताउछन् । ‘के पाएँ, के गुमाएँ भन्दापनि देश र समाजलाई केहि दिन सक्छु कि भनेर गीत-संगीतमा लागेकी हुँ’ शाहले अनलाइन डबलीसँग भनिन् । चितवनको माडीमा जन्मेकी शाह स्कूल पढ्दादेखि नै...

यातायात मन्त्रीले भारतकाे राष्ट्रिय गान गाएपछि…

ramesh - national-anthem-of-india

कैलाली । नेपाल सरकारका भाैतिक तथा यातायात मन्त्री, ठाउँ धनगढी, कार्यक्रम नेपालकै तर राष्ट्रिय गान भने भारतीय । बिहीबार धनगढीकाे क्याम्पस राेडमा अायाेजित कार्यक्रमका विशेष अतिथि थिए भाैतिक तथा यातायात मन्त्री रमेश लेखक । साेही कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि थिए नेपालस्थित भारती राजदूत...

पार्टीकै पत्रकारले भने-सञ्चारमन्त्री महिला-मदिरामा बिके, कालोमोसो दल्छौँ

Ram-Karki-minister

काठमाडौँ । माओवादी केन्द्रका नेता तथा सूचना तथा सञ्चार मन्त्री सुरेन्द्रकुमार कार्की र उनकै पार्टी निकट पत्रकारहरुबीचको अन्तरविरोध शिखरमा पुगेको छ । कार्कीले हरेक निर्णयमा पार्टी निकट पत्रकारहरुलाई बाइपास गर्ने गरेको आरोप प्रेस सेन्टरका नेताहरुले लगाउँदै आएका थिए । बिहीबारको मन्त्रिपरिषबाट रेडियो...

पार्टीकाे नामबाट ‘माअाेवाद’ हटाउने प्रस्तावसँगै दिल्लीबाट अायाे विप्लवलाई यस्ताे पत्र 

Bimal

कमरेड विप्लव अभिवादन । तपाईंले आउने महाधिवेशनबाट माओवाद छोड्ने प्रस्ताव गरेकाे समाचार सामाजिक सञ्जालमा देखेँ र केही पत्रिकामा समेत पढेँ । पार्टीको अधिकारिक निकायभित्र पनि केही छलफल गरेकाे पनि सुनेँ ।  याे समाचारले मलाई गम्भीर र भाबुक बनायाे । मैले तपाईंलाई चिनेको...