Dabali News

  • Ad

बेलायतमा विप्लव माअाेवादीकाे संगठन, अमेरिका र भारतकाे विराेध गर्ने निर्णय  

biplav

२८ मंसिर

लण्डन ।

नेकपा (माअाेवादी)निकट नेपाली जनप्रगतिशील मोर्चाले बेलायतमा पनि संगठन बिस्तार गरेकाे छ ।

बेलायतमा बस्दै अाएका नेपालीहरुले एकिकृत जनक्रान्तिको पक्षमा ऐक्यवद्धता जाहेर गर्न उनीहरु संगठित भएका हुन् ।

नेपाली जनप्रगतिशील मोर्चा, युरोपका केन्द्रीय उपाध्यक्ष टि एन रिजालको संयोजकत्वमा दुइ सदस्य पछि थप्ने गरी एघार सदस्यीय समिति निर्माण गरेको भएकाे छ । हालै सम्पन्न भेलाले टिका साप्कोटा सदस्य सचिवलाई निर्वाचित  गरेकाे छ ।

त्यसैगरी समितिका अन्य सदस्यहरुमा नविन गौतम,कमला लिम्वु गुरुङ्ग,हिमालमान आङ्गवुहाङ्ग,दिलिप परियार,वुद्ध तमु र रमेश नेपाली रहेका छन् । भेलामा उपस्थिति नेपाली जनप्रगतिशील मोर्चा,युरोपका सल्लाहकार प्रेम पाठकले नयाँ कार्यसमितिलाई बधाई तथा शुभकामना दिएका थिए ।

कार्यसमितिकाे पहिलाे बैठकले नविन साप्कोटा र डा. पि एन श्रेष्ठलाई मोर्चाको सल्लाहकारमा चयन गरेको छ ।

साेही बैठकले नेपाली जनताको आन्दोलनमा ऐक्यवद्धता जाहेर गर्ने, भारतीय विस्तारवादी तथा साम्राज्यवादी हस्तक्षेपको विरोध गर्ने,विश्वका न्यायप्रेमी जनताको आवाजहरुलाई समर्थन गर्ने, प्राकृतिक तथा अन्य विपत्तिमा परेकाहरुलाई सहयोग गर्ने,मानवअधिकार उल्लंघनका घटनाहरुको विरोध गर्ने, बेलायतमा रहेका नेपालीहरुको स्थानीय समस्याहरुको समाधानमा सहयोग गर्ने निर्णय समेत गरेकाे अध्यक्ष रिजालले जानकारी दिए ।

पाँच महिनादेखि तलब नपाउँदा कतारमा एक नेपाली अलपत्र

chhabilal

दाेहा ।  विगत पाँच महिनासम्म पनि परिश्रम नपाएपछि वैदेशिक राेजगारमा अाएकाे एक नेपालीले बिचल्ली भएकाे छ । विदेशमा काम गरेर घरकाे समस्या टार्ने सपना बाेकेर यहाँ पुगेका मुम्दे-३ इलामका छबिलाल राईकाे बिचल्ली भएकाे हाे । उनी काठमाडाैँस्थित रोयल ओभरसिज प्रा.लि बाट अाएर कतारकाे...

मलेसियामा फेरि एक नेपाली युवाकाे घाँटी रेटी हत्या 

shyam 1

क्वालालामपुर । वैदेशिक राेजगारकाे क्रममा मलेसिया पुगेकाे एक नेपाली युवाकाे घाटी रेटेर हत्या गरिएकाे छ । महोत्तरी सिसहैया कतैया गाबिसका राधेश्याम पाण्डेकाे हत्या भएकाे हाे । उनी मलेसिया पेनाङ राज्यस्थित एक कम्पनीमा कार्यरत थिए । पाण्डेकाे मंगलरबार राति धारिलाे हतियारले घाटी रेटेर...

अन्तर्राष्ट्रिय साँस्कृतिक परिवार कतारको ‘साँस्कृतिक धमाका’ 

katar

दोहा । ‘कलाकारलाई सम्मान गरौँ, कला र संस्कृतिको जगेर्ना गरौँ’ भन्ने नाराका साथ अन्तर्राष्ट्रिय साँस्कृतिक परिवार कतारले “बिबिध साँस्कृतिक धमाका २०१७ तथा घोषणा सभा” सम्पन्न गरेकाे छ । कतारको दोहास्थित अल भुईयान रेष्टुरेन्ट (नेपाली आगन)को सभाहलमा भएकाे कार्यक्रममा नयाँ शक्ति पार्टी नेपालका...

यूएईमा नेपालीलाई यसरी ठग्दैछन् गाेर्खाकाका कर्ण ढकाल (अडियाेसहित)

karna-dhakal-1

दुबई । गाेर्खाका कर्ण ढकालले यहाँस्थित नेपालीलाईहरुलाई ठगिरहेका छन् । उनले राम्राे काम मिलाइदिने भन्दै अग्रिम घुस माग्छन् । न उनले काम मिलाइदिन्छन् न लिएकाे पैसा नै फिर्ता गर्छन् । धेरै नेपालीबाट कराेडाै असुल गरिसकेका छन् उनले । ढकालकाे पेशा यतिमात्र हाेइन...