Dabali News

  • Ad

जनप्रगतिशील मोर्चा मलेसियाले तीन जनालाई थावाङ पठाउने

janapragatishil-malasiya

२७ मंसिर

केयल (मलेसिया) ।

नेपाली जनप्रगतिसिल मोर्चा मलेसियाको सचिवालयको पूर्ण बैठकले नेकपा (माओवादी)का आठौँ महाधिवेशनको लागि तीन जना प्रतिनिधि पठाउने निर्णय गरेको छ ।

मंसिर २६ गते बसेको बैठले आगामी फागुन १ गतेदेखि सुरु हुने महाधिवेशनमा मोर्चाको नेतृत्व गर्दै सहसचिव अर्जुन सुवेदी पूर्व जनमुक्ति सेनाका कम्पनी कमान्डर हित बहादुर र सल्लाहकार मोहित थापालाई थवाङ पठाउने निर्णय गरेको हो ।

मोर्चाले महाधिवेशनको लागि आर्थिक संकलन गर्ने निर्णय समेत गरेको महासचिव टिकाराम ओलीले अनलाइन डबलीलाई जानकारी दिए ।
नेकपा (माओवादी)को मलेसिया शाखाका संयोजक महेश ओलीको उपस्थितिमा बसेको बैठकमा मोर्चाका अध्यक्ष सुमन श्रेष्ठले आर्थिक संकलन, प्रतिनिधि छनौट, समसामुहिक राजनीतिक प्रस्ताव पेश गरेका थिए ।

आगामी फागुन १ गते जनयुद्ध दिवस मनाउने निर्णय गरेकाे बैठकमा पार्टी संयोजक महेश ओली, मोर्चाका अध्यक्ष सुमन श्रेष्ठ, पूर्व जनसेना कमान्डर दिप किरण, सुगम मगर, हित बहादुर, दिलिप भट्टराई, सह–सचिव अर्जुन, वीरबहादुर रेशम भण्डारी सुवेदी, महासचिव टिकाराम ओलीले प्रवासी नेपालीहरूलाई एकजुट गराएर नेपालको परिवर्तनकारी आन्दोलनलाई सहयोग गर्नुपर्ने धारणा राखेका थिए ।
बैठकले केही पूर्व जनसेना कमाण्डरलाई बिदाई गरेर नेपाल पठाएको छ ।

janapragatishil-malasiya-1

बैठकले सल्लाहकार मोहित थापा र केही पूर्व जनमुक्ति सेनाका सदस्यहरूलाई नेपाल पठाएको छ । उनीहरूलाई एक विशेष कार्यक्रमको आयोजना गरि विदाई गरिएको थियो । मलेसिया पाटी सयोजक महेस वली मोर्चा अध्यक्ष श्रेष्ठ महासचिव टिकाराम अाेलीले सामुहिक सम्मानपत्र दिँदै बिदाई गरेका थिए । उनीहरुले मलेसियामा रहँदा खेलेको भूमिकाप्रति माेर्चाले धन्यवाद दिएकाे थियाे ।

नेकपा (माओवादी)को आगामी फागुन १ गतेबाट सुरु हुन लागेको ‘आठौं महाधिवेशन सफल पार्न प्रवासमा पनि तयारीमा लागौं,युवाहरूलाई विदेशी गल्लीमा बेच्ने दलाल संसदीय ब्याबस्थाको भन्डाफोर गरौं भन्ने नारा पनि बैठकले तय गरेको छ ।

पाँच महिनादेखि तलब नपाउँदा कतारमा एक नेपाली अलपत्र

chhabilal

दाेहा ।  विगत पाँच महिनासम्म पनि परिश्रम नपाएपछि वैदेशिक राेजगारमा अाएकाे एक नेपालीले बिचल्ली भएकाे छ । विदेशमा काम गरेर घरकाे समस्या टार्ने सपना बाेकेर यहाँ पुगेका मुम्दे-३ इलामका छबिलाल राईकाे बिचल्ली भएकाे हाे । उनी काठमाडाैँस्थित रोयल ओभरसिज प्रा.लि बाट अाएर कतारकाे...

मलेसियामा फेरि एक नेपाली युवाकाे घाँटी रेटी हत्या 

shyam 1

क्वालालामपुर । वैदेशिक राेजगारकाे क्रममा मलेसिया पुगेकाे एक नेपाली युवाकाे घाटी रेटेर हत्या गरिएकाे छ । महोत्तरी सिसहैया कतैया गाबिसका राधेश्याम पाण्डेकाे हत्या भएकाे हाे । उनी मलेसिया पेनाङ राज्यस्थित एक कम्पनीमा कार्यरत थिए । पाण्डेकाे मंगलरबार राति धारिलाे हतियारले घाटी रेटेर...

अन्तर्राष्ट्रिय साँस्कृतिक परिवार कतारको ‘साँस्कृतिक धमाका’ 

katar

दोहा । ‘कलाकारलाई सम्मान गरौँ, कला र संस्कृतिको जगेर्ना गरौँ’ भन्ने नाराका साथ अन्तर्राष्ट्रिय साँस्कृतिक परिवार कतारले “बिबिध साँस्कृतिक धमाका २०१७ तथा घोषणा सभा” सम्पन्न गरेकाे छ । कतारको दोहास्थित अल भुईयान रेष्टुरेन्ट (नेपाली आगन)को सभाहलमा भएकाे कार्यक्रममा नयाँ शक्ति पार्टी नेपालका...

यूएईमा नेपालीलाई यसरी ठग्दैछन् गाेर्खाकाका कर्ण ढकाल (अडियाेसहित)

karna-dhakal-1

दुबई । गाेर्खाका कर्ण ढकालले यहाँस्थित नेपालीलाईहरुलाई ठगिरहेका छन् । उनले राम्राे काम मिलाइदिने भन्दै अग्रिम घुस माग्छन् । न उनले काम मिलाइदिन्छन् न लिएकाे पैसा नै फिर्ता गर्छन् । धेरै नेपालीबाट कराेडाै असुल गरिसकेका छन् उनले । ढकालकाे पेशा यतिमात्र हाेइन...