Dabali News

  • Ad

माअाेवादी प्रवक्ता प्रकाण्ड गाउँगाउँ पसेर के गर्दैछन् ? (फाेटाेफिचर)

prakand-in-kalikot-10

२७ मंसिर

कालिकाेट ।

नेकपा (माअाेवादी)का स्थायी समिति सदस्य तथा प्रवक्ता प्रकाण्‍ड यतिबेला कालिकाेट र मुगुका गाउँमा छन् ।

पार्टीले मंसिर १४ कालिकाेटकाे सदरमुकाम मान्ममा अायाेजना गरेकाे जनसभालाई सम्बाेधन गर्न प्रकाण्ड त्यसतर्फ हिँडेका थिए । उनी गाउँमा कार्यकर्तालाई प्रशिक्षण र जनतासँग भेटघाट गर्दै कालिकाेटबाट मुगु पुगेका छन् ।

पहिलाे  संविधानसभामा कालिकाेटबाट भारी मतले चुनाव जितेका प्रकाण्डलाई धेरै समयपछि गाउँमा जाने अवसर जुरेकाे हाे । जनयुद्ध कालकाे झल्काे अाउने गरी उनी गाउँगाउँमा पुगेर प्रशिक्ष दिइरहेका छन् ।

प्रवक्ता प्रकाकण्ड  मान्मकाे जनसभापछि बदालकोट-सिकु-राश्कोट-कोटबाडाका जनतासँग भेट र स्थानीय पार्टीलाई प्रशिक्षण दिँदै अाफू जन्मेकाे मालकाेट लामाे समयपछि पुगे । नेता गाउँमा पुगेका देख्दा स्थानीय पार्टी कार्यकर्ता मख्ख छन् भने जनताले गुनासाहरु सुनाउने अवसर पाएका छन् ।

स्थानीय पार्टीकाे अायाेजनामा मंसिर २१ गते अायाेजना गरिएकाे जनसभलाई सम्बाेधन गर्नुकाे साथै स्थानीय पार्टीका कार्यकर्तालाई प्रशिक्षण दिएका थिए । कालिकोटकै बदालकोटस्थित सरस्वती माविको कक्षा ११ को कक्षा संचालनकाे उद्घाटन पनि गरेका थिए ।

पूर्वमन्त्री समेत रहेका प्रकाण्डले मान्मस्थित सरकारी कार्यालयका प्रमुखलाई छिटाे-छरिचाे जनतालाई सेवा दिन निर्देशन दिएर गाउँ पसेका थिए । कालिकाेटका गाउँ र मुगुका गाउँ हुँदै मंसिर २५ गते नेकपा (माओवादी) मुगुकाे दोस्राे सम्मेलन उद्घाटन गर्न उनी सदरमुकाम गमगढी पुगेका हुन् ।

 

अादिबासी जनजाति नेताहरुले भने-माओवादी केन्द्रमा बाहुनवाद हावी भयाे,अर्को जनयुद्ध आवश्यक

ucpnm

काठमाडौँ । माओवादी केन्द्र आवद्ध विभिन्न आदिबासी जनजाति नेताहरुले पार्टीमा बाहुनवाद हावी भएको भन्दै नेतृत्वको तीब्र आलोचना गरेका छन् । आइतबार काठमाडौँमा बसेको आदिबासी जनजाति महासंघको बैठकमा उनीहरुले नेतृत्वले संकटको बेलामा मात्र आफूहरुलाई उपयोग गरेको बताए । यो महासंघमा ३२ वटा समुदायगत...

काँग्रेस-एमालेका कर्मचारी विद्युत चोरीका कमाण्डर, कमिसन अध्यक्षसम्म

bidhyut chor

काठमाडौं । नेपाल विद्युत प्राधिकरणमा क्रियाशील राजनीति संगठनका पदाधिकारी नै विद्युत चोरीमा संलग्न रहेको खुलेको छ । प्रहरीले एक महिनासम्म गरेको अनुसन्धानबाट मिटर बिगारेर कमिसन खाने गरेको रहस्य खुलेको हाे ।  मिटर बिगार्दै गरेकाे अवस्थामा नेपाल विद्युत प्राधिकरणका कार्यरत ट्रेड युनियनका पदाधिकारी रंगेहात...

संविधान संशाेधन मधेसी जनताकाे माग हाेइनः नेता नेपाल

madhav-nepal

पोखरा । नेकपा (एमाले)का वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले संविधान संशाेधनकाे माग अाम मधेसी जनताकाे नभएकाे बताएका छन् । प्रेस चौतारी नेपाल कास्कीले साेमबार गरेको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा बाेल्‍दै नेता नेपालले संसदमा पेस भएको संविधान संशोधन प्रस्तावलाई थाँती राखेर निर्वाचनसम्बन्धी कानुन पास गरी...

प्रधानमन्त्रीले भने-कठोर निर्णय लिनसक्छु

pm-prachanda

काठमाडौं प्रधानमन्त्री प्रचण्डले जाेखिम उठाएरै भएपनि चुनावकाे मिति घाेषणा गर्ने सक्ने बताएका छन् । अाइतबार काठमाडाैँमा अायाेजित एक कार्यक्रममा बाेल्दै प्रचण्डले अाफूले धेरै पटक जाेखिम लिएर निर्णय गरेकाे भन्दै चुनाव मिति घाेषणा गर्ने बताएका हुन् । उनले माघ १५ गतेभित्र सरकारले चुनावको मिति...