Dabali News

  • Ad

प्रलेस ३ मा खेम थपलिया, फागुन २१ मा सम्मेलन

prales-8-25

२६ मङ्सिर

काठमाडौं ।

नेपालका कम्युनिस्टहरूका सामन्तवाद र साम्राज्यवाद विरोधी साझा मोर्चाको रूपमा रहेको नेपालको सबैभन्दा पुरानो साहित्यिक सङ्गठन प्रगतिशील लेखक सङ्घ, नेपालको ३ नम्बर प्रदेशको प्रथम भेला सम्पन्न भएको छ ।

काठमाडौं संवाद डबलीमा सम्पन्न भेलाले केन्द्रीय उपाध्यक्ष खेम थपलियालाई प्रादेशिक संयोजकमा चयन गर्दै ७७ सदस्यीय ३ नम्बर प्रादेशिक समितिको घोषणा गरेको छ ।

भेलामा उद्घाटन मन्तव्य दिँदै प्रमुख अतिथि प्रलेसका केन्द्रीय अध्यक्ष मातृका पोखरेलले प्रलेसले आफ्नो दायित्व र ऐतिहासिक गरिमामय दिनहरू नबिर्सिएको बताउँदै यसलाई थप क्रियाशील र प्रभावकारी बनाउने प्रतिवद्धता जनाए ।

३ नम्बर प्रादेशिक समितिको घोषणा गर्दै महासचिव आरएम डङ्गोलले प्रलेसको पछिल्लो सङ्गठनात्मक अवस्था र यसको औचित्यमाथि प्रकाश पारेका  थिए ।

उपाध्यक्षत्रय डा. विन्दु शर्मा, रामप्रकाश पुरी र पुष्करराज भट्ट, महासचिव आरएम डङ्गोल, कोषाध्यक्ष विजयराज आचार्य, सचिवालय सदस्य कृष्णहरि भट्टले भेलाको सफलताको शुभकामना दिएका थिए ।

भेलामा प्रलेसका केन्द्रीय सदस्य गौरी दाहालले कवितावाचन गरेकी थिइन् भने चर्चित जनवादी गायक रमण थामी र सरस्वती अधिकारीले राष्ट्रियता सम्बन्धी गीत प्रस्तुत गरेका थिए ।

भेलामा नवनिर्वाचित संयोजक तथा केन्द्रीय उपाध्यक्ष खेम थपलियाले नेपालका राजनीतिक पार्टीहरू कमजोर हुँदै गइरहेको बेला प्रलेसले आफ्नो उपस्थिति बलियो बनाउनुपर्ने आवश्यकतामा जोड दिए ।

आगामी २०७३ फागुन २१ गते ३ नम्बर प्रदेशको पहिलो प्रादेशिक सम्मेलनको मिति प्रस्ताव गर्दै संयोजक थपलियाले प्रतिवेदन लेखन समिति, प्रचार प्रसार समिति, आर्थिक समिति, व्यवस्थापन समिति, प्रकाशन समितिहरू पनि गठन गरिएकाे छ ।

भेलाले खेम थपलिया, पुन्य गौतम, प्रकाश सिलवाल, साधुराम नेपाल, आरसी न्यौपाने, गौरी दाहाल र कृष्णहरि भट्ट रहने गरी प्रादेशिक समितिको कार्यालयको पनि घोषणा गरिएको थियो ।

खेम थपलियाको अध्यक्षतमा सम्पन्न उक्त भेलालाई सचिव प्रकाश सिलवालले स्वागत मन्तव्य र सचिवालय सदस्य आरसी न्यौपानेले सञ्चालन गरेका थिए ।

भेलाबाट चयन गरिएकाे ३ नम्बर प्रोदशिक समितिका अन्य सदस्यहरुमा पुन्य गौतम विश्वास, प्रकाश सिलवाल,शोभा दुलाल,सरिता तिवारी,होमशङ्कर बास्तोला,आरसी न्यौपाने,कृष्णहरि भट्ट,भागवत् आचार्य,राजु स्याङतान,सङ्गीत स्रोता, रचना शर्मा ‘प्रतीक्षा’, प्रकाश चापागाईं, केवल विनावी,आरोह नेपाली,चेतनाथ धमला,मनु विक,नारायाण कर्मा,समीर सिंश,साधुराम नेपाल,दीपक सापकोटा,माधव घिमिरे ‘अटल’,मोदनाथ मरहट्टा,छायादत्त न्यौपाने,बिन्दा मैनाली,गौरी दाहाल,जितबहादुर लामा,विदुर वस्ती, इन्द्रकुमार श्रेष्ठ ‘सरित’,जित कार्की,नमुना शर्मा,निमेष निखिल,स्प्नील स्मृति,रमेश शुभेच्छुक,विनोदक्रिम केसी,ऋषभ गौतम, मुक्तान थेवा,कुशल बोगटी,लक्ष्मण उप्रेती,रघुनाथ अधिकारी,चिरन पु,गणेशकुमार राई,लक्ष्मण बेलबासे,मधुकुमार क्षेत्री,नीलिमा पुन,बाबा बस्नेत,शकुन्तला जोशी,गुरुङ सुशान्त, शेखर अर्याल,विष्णुमाया न्यौपाने,ईश्वरी ओझा,दुर्योधन बस्नेत,रामचन्द्र श्रेष्ठ,गङ्गादेवी राई रहेका छन् ।

तीन सदस्य पछि थप्ने चयन गरिएकाे समितिका अन्य केन्द्रीय सदस्यहरुमा विमला चन्द,गाविन्द काफ्ले,पारश ढकाल,रुपक अलङ्कार,पुन्य घिमिरे,रामचन्द्र नेपाल,भावना पाठक,नवराज रिजाल,रमण पौडेल, बालमुकुन्द कार्की (काठमाडौं),मनोहर लामिछाने (भक्तपुर),ईश्वरी गुरागाईं (ललितपुर),लोक लामा (काभ्रे),दिनेश दुलाल (सिन्धुपाल्चोक),सुन्दर खड्का (दोलखा),नवदीप अजनवी (नुवाकोट),उद्धव रिजाल (रसुवा),सुमनराज श्रेष्ठ (चितवन), पुरुषोत्तम रिजाल (मकवानपुर) रहेका छन् ।

कमिसन खाएर मिटर विगार्ने काँग्रेस-एमाले निकट १२ कर्मचारी पक्राउ 

pakrau

काठमाडौं । नेपाल विद्युत प्राधिकरणका १२ कर्मचारीलाई  प्रहरीले विद्युत चोरीकाे अाराेपमा पक्राउ गरेकाे छ । पक्राउन पर्नेमा नेपाल विद्युत प्राधिकरणका सुपरभाइजरसहित १२ कर्मचारी र चार जना व्यवसायी छन् । कमिसन खाएर उद्याेगका मिटर विगारेर कम बिलिङ गर्ने बालाजु क्षेत्रका सुपरभाइजर सुमन श्रेष्ठसहित...

प्रधानमन्त्रीले भने-कठोर निर्णय लिनसक्छु

pm-prachanda

काठमाडौं प्रधानमन्त्री प्रचण्डले जाेखिम उठाएरै भएपनि चुनावकाे मिति घाेषणा गर्ने सक्ने बताएका छन् । अाइतबार काठमाडाैँमा अायाेजित एक कार्यक्रममा बाेल्दै प्रचण्डले अाफूले धेरै पटक जाेखिम लिएर निर्णय गरेकाे भन्दै चुनाव मिति घाेषणा गर्ने बताएका हुन् । उनले माघ १५ गतेभित्र सरकारले चुनावको मिति...

फेटोको दोस्रो साधारण सभा सम्पन्न

feto

काभ्रे । नाट्य संस्था महासंघ (फेटो) नेपाल काभ्रे शाखाकाे दोस्रो साधारण सभा  सम्पन भएकाे छ । बनेपामा अायाेजित एक कार्यक्रममा राप्रपा नेपालका काभ्रे सचिव राजेन्द्र केसीले कुनै पनि संस्था बलियो हुनको लागि समुहमा रहेका ब्यतिहरुको महवपूर्ण भूमिका रहने बताए । कार्यक्रमका प्रमुख...

क्रान्ति छाेडेर प्रचण्ड-बाबुराम विदेशीका तलुवा चाटिरहेका छन्ः विप्लव

biplav-prakask-chandra

काठमाडाैँ । नेकपा (माओवादी)का महासचिव विप्लवले प्रचण्ड-बाबुरामले क्रान्ति छाडेर विदेशीको तलुवा चाटिरहेकाे बताएका छन् । उनले प्रचण्ड-बाबुराम क्रान्तिबाट भाग्दैमा क्रान्तिकाे यात्रा नराेकिने समेत बताए । अख्तियारकाे पूर्व प्रमुख लाेकमानसिंह कार्कीलाई कालाेमाेसाे दल्ने प्रकाश शाही र चन्द्र बुढाकाे अभिनन्द कार्यक्रममा अाइतबार बाेल्दै विप्वले दलाल...